גיליון מס' 27 - 24.11.2011
 הגדל טקסט     הקטן טקסט     שנה צבע רקע
 
  ראשי | הרשמה | ארכיון | מכתבים למערכת | מכתב פתיחה      |      RSS  RSS

 

כ"ט בנובמבר מזווית אחרת
יום פעילות מקוון לשכבת י' ברב תחומי עמק חרוד

מאת: אלון גרזון


בבי"ס הרב-תחומי עמק חרוד בחרו לציין את התאריך המיוחד של כ"ט בנובמבר, ביום מקוון שנערך בשנתון י'.
במהלך היום נשארו תלמידי השנתון בביתם ובצעו משימות, דרך אתר ביה"ס, בשלושה מקצועות לימוד: אנגלית, ספרות ואזרחות. כאמור, כל הפעילויות עסקו בכ"ט בנובמבר. בפעילות באנגלית ניתחו התלמידים סרטים שתארו את האירועים מהזווית הציונית ומהזווית הערבית. בפעילות באזרחות הכירו התלמידים את האו"ם, מוסדותיו ודרך קבלת ההחלטות בו ובפעילות בספרות בחנו את מצב הרוח הלאומי באמצעות שירים מאז 1948 ועד לימינו. בפורום בספרות התבקשו התלמידים לכתוב מה יכול לגרום לכך שהיאוש והאינדיבידואליזם תפסו את מקום התקווה והנכונות להקרבה. 

אחד התלמידים כתב:
 "לדעתי אין זה פלא שהתקווה והנכונות להקרבה נעלמו עם השנים מן המדינה. בעבר חיו בארץ האנשים שהקימו את המדינה ועלו למדינה, הם מיואשים מהחיים שלהם בעבר וההתייחסות ליהודים בגולה, הם ראו בישראל הזדמנו להתחלה חדשה שתביא אותם לעתיד טוב יותר, והיו מאוד מאוחדים במטרת שלהם ובאורח החיים שלהם. מאז דורות עברו והשאיפות של אנשים בארץ השתנו, את המטרה המשותפת של מדינה יהודית משגשגת החליף חשיבה קפיטליסטית שבה השאיפה לכסף והצלחה אישית היא המרכז. מדינה יהודית כבר לא נראה לכולם כמו מקום אופטימלי ואמריקה קורצת מעט יותר. שימור המדינה כבר לא נראה חשוב ואקטואלי כמו בעבר".

הלמידה באופן מקוון דרך רשת האינטרנט, מאפשרת גיוון שיטות ההוראה והעמקת הלמידה בכתה באמצעות חשיפה למקורות מידע חדשים ומעודכנים. אילנה לוסטיג מנהלת ביה"ס:" יש חשיבות גדולה לאמן את התלמידים במיומנויות שידרשו מהם בעתיד כמו היכולת להיות לומד עצמאי והיכולת להיות אזרח בעל מודעות מפותחת. הלימוד בשיטה של יום מקוון דורשת מהתלמידים יכולות של ארגון זמן, התמודדות עצמאית עם לימוד החומר והרבה אחריות. הפעילות הערה של התלמידים ביום זה העידה שהם יכולים לעשות זאת".

במשוב שכתבו התלמידים בסוף היום ציינו רוב התלמידים שהיה להם נוח לתכנן את מהלך הלמידה בעצמם, אך קשה ללמוד ללא מורה וחברים. זוהי השנה השלישית בה נערך יום לימודים מקוון ברב תחומי עמק חרוד.
גרסא להדפסה גרסא להדפסה
תגובות:

 
תגובות:
שם:
עיר:
דוא''ל:
כותרת:

להסרה מרשימת התפוצה  | לאתר עמלנט

© כל הזכויות שמורות למפ"ט עמל 2012

האתר עוצב ותוכנת ע"י GoNet Software Solutions