קיימות באמנות קיימות באדריכלות
צור קשר פורום שאלון משוב
 
עמלנט משרד החינוך, המנהל למדע וטכנולוגיה, המגמה להנדסה, בניה ואדריכלות
 על האתרסביבהכלכלהחברהחומרים ותהליכיםמונחיםלאתר המגמה
 
תולדות העיצוב המקיים
תוצרים
מעצבים
מוסדות, ארגונים ותערוכות
 מוסדות
 ארגוני סביבה
 ארגוני סחר הוגן וזכויות
 מוסדות אקדמים
 ארגוני מעצבים בעולם
 תערוכות מפתח
מקורות וקישורים
 
Icograda

International Council of Graphic Design Associations 
 

ארגון מקצועי בינלאומי של מעצבים גרפיים ותקשורת ויזואלית. הארגון הוקם ב- 1963 מתוך מטרה לקדם את תפקידם ולאחד את קולם של מעצבים גרפיים בחברה המסחרית, ולהשתמש בעיצוב הגרפי ובתקשורת הוויזואלית כמדיום להובלת שינויים חברתיים גלובליים. הארגון אינו פוליטי ואינו נתון למרותה של ממשלה יעדי הארגון הם להעלות את הרמה והאיכות של הפרקטיקה המקצועית, להרחיב את תרומת העיצוב לחיי האדם, לקדם החלפת דעות בין חוקרים ואנשי מקצוע, לתרום לחינוך בנושאי העיצוב ולקבוע סטנדרטים ותהליכים בינלאומיים. כדי להשיג מטרות אלו הארגון מקיים קונגרסים ומפגשים בינלאומיים ויוצא בפרסומים, ספרים ומאמרים.
מאות חברי הארגון פרושים ב- 57 מדינות, וחברי ההנהלה שלו נבחרו באופן דמוקרטי. מרכז הארגון הוא באנגליה, אך חברי ההנהלה ממוקמים במדינות שונות בעולם. חברי ההנהלה הם מתנדבים, ונפגשים ארבע פעמים בשנה במקומות שונים בעולם, בדרך כלל במהלך אחד האירועים של הארגון.
הארגון רואה במעצב הגרפי אינטלקטואל העוסק לא רק בפן הוויזואלי של המוצר אלא גם בניתוח, ארגון ומציאת פתרונות לבעיות תקשורת. מידע ותקשורת הן הבסיס לקיום החברתי הבינלאומי, ותפקידו של המעצב הגרפי הוא לספק את הכלים והתשובות לכל חלקי החברה באשר היא. הארגון חרט על דגלו את הסובלנות כלפי האחר וכלפי הבדלים אתניים ותרבותיים, ורואה בעצמו כלי לחיבור תקשורתי בין חלקי האנושות השונים. הארגון  גם מתמקד בחינוך לערכי הסביבה והבנה בינלאומית באמצעות שימוש יעיל בעיצוב גרפי. זו או אחרת.  

 לאתר הארגון

 


גרסא להדפסה