קיימות באמנות קיימות באדריכלות
צור קשר פורום שאלון משוב
 
עמלנט משרד החינוך, המנהל למדע וטכנולוגיה, המגמה להנדסה, בניה ואדריכלות
 על האתרסביבהכלכלהחברהחומרים ותהליכיםמונחיםלאתר המגמה
 
תולדות העיצוב המקיים
תוצרים
מעצבים
מוסדות, ארגונים ותערוכות
 מוסדות
 ארגוני סביבה
 ארגוני סחר הוגן וזכויות
 מוסדות אקדמים
 ארגוני מעצבים בעולם
 תערוכות מפתח
מקורות וקישורים
 
O2

ארגון בין-לאומי העוסק בקידום עיצוב מקיים. מטרת העל של הארגון היא למצוא פתרונות יצירתיים - באמצעות שדה העיצוב על כל תחומיו -  לבעיות מעשה ידי אדם הנובעות מהסביבה: כיצד לקדם קיימות (קישור למונח) באמצעות פעולות עיצוב מבלי לפגוע באיכות החיים ובקידמה.  הארגון הוקם ב- 1988, וחבריו עוסקים בעיצוב תעשייתי, אדריכלות, עיצוב גרפי, אופנה ואמנות. הוא כולל אמנים, אנשי אקדמיה, אוניברסיטאות, גופים מוניציפליים, חברות פרטיות ואנשים פרטיים ב- 70 התארגנויות בכל העולם. מרכזי הארגון ממוקמים באירופה הדרום-מזרחית, ארה"ב, הודו, שוויץ ואנגליה.

לארגון מבנה היררכי, ובכל מקום שבו פועלות שתי קבוצות או יותר ממוקם מרכז פעילות המכונה O2 Hub. בכל מקום שבו הארגון פועל הוא מפעיל איש קשר מרכזי המכונה O2 Liaison והמייצג את האזור ברשת. כיום פועלים כ- 70 נציגים בשש היבשות, המייצגים 47 מדינות. נציג ישראל בארגון הוא יאיר אנגל. 

אתר האינטרנט של הארגון הוקם ב- 1994 כארגון עצמאי שמטרתו לשמור על מערכת קשרים הדוקה בין כל חלקי הארגון באמצעות מדיה אלקטרונית ורשימות תפוצה הכוללת כיום 1150 חברים. לקבוצות השונות ברחבי העולם אתרים משלהם, העוסקים בעיצוב מקיים המתייחס לבעיות וצרכים מקומיים ובשפה המקומית. באתר המרכזי מרוכז החומר כולו באנגלית. חברי הארגון, בכל הרמות, עוסקים בהרצאות, סדנאות, פרויקטים והפצת חומרים כתובים המקדמים, מלמדים ומיישמים עיצוב מקיים. 

 לאתר הארגון
לראיון עם יאיר אנגל, נציג ישראל בארגון

 


גרסא להדפסה