קיימות באמנות קיימות באדריכלות
צור קשר פורום שאלון משוב
 
עמלנט משרד החינוך, המנהל למדע וטכנולוגיה, המגמה להנדסה, בניה ואדריכלות
 על האתרסביבהכלכלהחברהחומרים ותהליכיםמונחיםלאתר המגמה
 
תולדות העיצוב המקיים
תוצרים
מעצבים
מוסדות, ארגונים ותערוכות
 מוסדות
 ארגוני סביבה
 ארגוני סחר הוגן וזכויות
 מוסדות אקדמים
 ארגוני מעצבים בעולם
 תערוכות מפתח
מקורות וקישורים
 
פעולה ירוקה

עמותה ללא מטרות רווח שהוקמה בישראל בשנת 1994. מטרתה העיקרית היא לקדם שינוי חברתי-אקולוגי באמצעות עבודה קהילתית ופעילות חינוכית עם בני נוער. העמותה יוצאת כנגד תאגידים  ופוליטיקאים בעלי אינטרסים צרים, הפוגעים בפעילותם באיכות החיים ובאיכות הסביבה. פעולות אלו נתפסות בעיני העמותה כניצול חסרי הישע וכחלק מהעוולות שעושה החברה המודרנית כלפי החלשים ומיעוטי היכולת. בנושאי איכות הסביבה המוטו של העמותה הוא כי עלינו לראות את העולם כשאול מהדורות הבאים, ולא כירושה מהדורות הקודמים.

פעילות העמותה כוללת שני תחומים עיקריים – חינוך ומחאה. בתחום החינוך העמותה מארגנת סמינרים, הרצאות ופעילויות לקהל הרחב ולבני נוער. הפעילויות מכוונות להעצמת הקהילה והיחיד כדי ליצור שינוי חברתי פנימי ועמוק. העמותה מארגנת גם מפגשים בטבע, שאותם היא מכנה Gatherings, כשכל מפגש מיוחד לנושא מסוים. במפגשים מתקיימות סדנאות ופעילויות. בתחום המחאה, העמותה מעודדת ותומכת בארגון מאבקים מקומיים במקומות שבהם התושבים נפגעים ישירות ממפגעי סביבה שונים. עמותת פעולה ירוקה דוגלת בפעילות לא אלימה, תוך שימוש באמצעי התקשורת. 
פעילות העמותה נתמכת על ידי תרומות פרטיות ותרומות של קרנות בארץ ובחו"ל, כגון "קרן לוינסון" ו"קרן היינריך בל". משרדי העמותה ממוקמים בתל-אביב, אך פעילותה מתפרשת בכל הארץ. אתר העמותה כולל מידע רב בנושאים השונים, דיווחים על פעילות העמותה, אפשרות לתרומה, מוצרים למכירה ועוד.
 

  קישור לאתר פעולה ירוקה  


גרסא להדפסה