קיימות באמנות קיימות באדריכלות
צור קשר פורום שאלון משוב
 
עמלנט משרד החינוך, המנהל למדע וטכנולוגיה, המגמה להנדסה, בניה ואדריכלות
 על האתרסביבהכלכלהחברהחומרים ותהליכיםמונחיםלאתר המגמה
 
תולדות העיצוב המקיים
תוצרים
מעצבים
מוסדות, ארגונים ותערוכות
 מוסדות
 ארגוני סביבה
 ארגוני סחר הוגן וזכויות
 מוסדות אקדמים
 ארגוני מעצבים בעולם
 תערוכות מפתח
מקורות וקישורים
 
שומאכר קולג' Schumacher College

מרכז חינוכי בינלאומי העוסק בחינוך לקיימות. הקים אותו סאטיש קומאר (Satish Kumar), עורך המגזין "תחייה" (Resurgence) , על שמו של אי. אף. שומאכר (Ernst Friedrich "Fritz" Schumacher ), מחבר הספר "קטן הוא יפה"  (Small is Beautiful), מאבני היסוד של התנועה לאיכות הסביבה.


בספרו מטיף שומאכר נגד הדה-הומניזציה שיוצרת החברה התעשייתית, ולמען פיתוח חברה בעלת תובנות וערכים התואמים לקנה המידה האנושי. בית הספר הקרוי על שמו שם לו למטרת-על לקדם ערכים אנושיים אלו, ורואה עצמו כממשיך את רעיונותיו.

בית הספר ממוקם בעיירה דרינגטון (Dartington) שבמחוז דבון (Devon Countryside), בדרום מערב אנגליה, ולומדים בו סטודנטים מכל העולם. הוא הוקם ב- 1991 מתוך הבנה של המייסד כי החברה האנושית זקוקה לחזון חדש בכל הנוגע לערכיה ולקשר שלה אל הסביבה. תלמידי הקולג' לא רק לומדים באופן תיאורטי, אלא מקיימים סגנון חיים ופעילויות המקדמים את נושא הקיימות וכוללים בישול, גינון ותחזוקה. תכנית הלימודים מתמקדת במגוון נושאים אקולוגיים כגון גלובליזציה, קיימות, היבטים אקולוגיים של פסיכולוגיה, רוחניות ופילוסופיה, מדעים הוליסטיים כמו תורת הכאוס, עיצוב וטכנולוגיה בתפיסה אקולוגית. בית הספר גם מציע מגוון מסלולים בעבור לומדים מסוגים שונים, החל מהשתלמויות בנות חמישה ימים לאנשי עסקים ומורים ועד להתמחות בת שנה במה שמכונה "מדעים הוליסטיים".    

  אתר הבית של המוסד


גרסא להדפסה