קיימות באמנות קיימות באדריכלות
צור קשר פורום שאלון משוב
 
עמלנט משרד החינוך, המנהל למדע וטכנולוגיה, המגמה להנדסה, בניה ואדריכלות
 על האתרסביבהכלכלהחברהחומרים ותהליכיםמונחיםלאתר המגמה
 
תולדות העיצוב המקיים
תוצרים
מעצבים
מוסדות, ארגונים ותערוכות
 מוסדות
 ארגוני סביבה
 ארגוני סחר הוגן וזכויות
 מוסדות אקדמים
 ארגוני מעצבים בעולם
 תערוכות מפתח
מקורות וקישורים
 
יומן אינטרנטי (Weblog או Log)

אינהביטאט הוא יומן אינטרנטי Weblog או Log, המוקדש לתחום העיצוב, ובו מפרסמים את החידושים והטכנולוגיות החדשות, ואת הניסיון והחומרים המקדמים את האדריכלות והעיצוב לעבר עתיד חכם יותר ובר קיימא.

המעצבת והאדריכלית הניו יורקית Jill Fehrenbacher  ייסדה את אינהביטאט בשנת 2004 כבמה לחקר מגמות ומוצרים באדריכלות ובעיצוב.

אינהביטאט מתמקד בחידושים בתחום העיצוב התומכים בקיימות, ביעילות ובאינטראקטיביות בסביבה הביתית, ורואה כשליחות את ההתמקדות באובייקטים ובחלל הבית בעלי מאפיינים של  ידידות לסביבה, רב שימושיות ומודולריות. לדעת הצוות של אתר הבלוג אינהאביטאט, עיצוב טוב יוצר איזון בין התוכן ובין הסגנון, ומרבית העיצוב הנפוץ מכיל רק אחד המרכיבים, בדרך כלל סגנון (=סטייל). הביקורת של הקבוצה מופנית נגד עיצובים עכשוויים המחקים את האסתטיקה המודרניסטית אך ללא סדר היום החברתי שהפך את המודרניזם (לקשור לפריט במפגשים) לתנועה כה חדשנית בתחילת המאה ה-20. לדעתם, אחת ההשלכות של התופעה היא שלעתים קרובות אותם חידושים טכנולוגיים – אותם אלה שבסופו של דבר יחוללו שינוי בחיינו – אינם ארוזים ב"סטייל" הנכון כדי שיוכלו להיות חלק מהטעם הפופולרי. ביקורת נוספת מכוונת לעבר המגמה להפריד "עיצוב ירוק" בקטגוריה חדשה ונפרדת מעיצוב טוב באופן כללי. "עיצוב נכון" מבחינתם אינו רק צבע, סטייל או אופנות, אלא כולל התחשבות מעמיקה במשתמש, בניסיון ובקשר החברתי, ומביא בחשבון את ההשפעה של האובייקט על סביבתו הקרובה. על כל עיצוב לשאוף ליישום לפחות חלק מן המרכיבים הללו.

חברי הקבוצה מאמינים בתפיסת העולם המקורית של המודרניזם, שחיברה בין הפונקציה ובין העיצוב והסגנון, ורואים במגמה הירוקה תוספת עכשווית אינטגרלית.

כיום משמש האתר במה מבוקשת לעדכונים בהיבטים של קיימות בהקשרים של אדריכלות, עיצוב פנים ואופנה,  שימוש באנרגיה ובתחבורה, וכמקום מפגש ודיון פורה למומחים ולמתעניינים.

מקורות:
אתר הבלוג: http://www.inhabitat.com/

 


גרסא להדפסה