top_over
  אתרי משרד החינוך
  בתי ספר
      צפון
      מרכז
      דרום
  אתרי התוכן
      מדעי הרוח
      מדע וטכנולוגיה
      חברה ותרבות
 


תלמיד ביה"ס המקיף עמל חדרה נבחר ליו"ר מועצת הנוער העירונית  

הוענקו מלגות לטכנאים ולהנדסאים תלמידי רשת עמל מקרן פינסק פנאי  

מלכת היופי של ישראל לשנת 2007: לירן כוהנר, בוגרת ביה"ס עמית עמל בראשון לציון  

לראשונה בישראל:
רשת עמל 1 יוצאת במיזם ארצי ייחודי "חוסן נעורים" – לצמצום האלימות בבתי הספר, על ידי העצמת רווחתם הנפשית והחברתית של המורים והתלמידים
 

הצלחה לתלמידי "עמל ליידי דייויס" ירושלים, שהשתתפו בפרויקט תהיל"ה, המעניק הזדמנות שנייה להשגת תעודת בגרות מלאה  

שר התיירות ביקר בעמל השרון כפר סבא ושיבח תלמידי מגמת אומנות הבישול שזכו במדליות באליפות העולם לשפים בלוקסמבורג  

הורי החייל החטוף אודי גולדווסר נפגשו עם תלמידי עמל נהריה, שהיו אורחיו של ראש הממשלה אהוד אולמרט  

בית-הספר "עמל ליידי דייויס" בתל אביב השיג את ממוצע הציונים הגבוה ביותר בארץ בבחינת הבגרות במתמטיקה ברמה של 5 יחידות לימוד  

רשת עמל הוציאה לאור ספר לימוד ראשון מסוגו במגמת טכנאות שיניים  

דירקטוריון רשת עמל התכנס לישיבתו הראשונה, במסגרת תאגוד הרשת והפיכתה לחברה בע"מ  

עובדי מרכז רשת עמל נרתמו לעידוד וחיזוק רוחם של חיילי צה"ל  

מפקד חיל האוויר האלוף אליעזר שקדי, ביקר בבית הספר "עמל הולץ"  

חיל האוויר עם עמל שרונים– מהר יותר, חזק יותר, גבוה יותר ...  

תלמידים מצטיינים בכיתות י"ג - י"ד במכללות רשת עמל זכו במלגות מהקרן לזכרם של חסיה וישראל סילצקי ז"ל  

תלמיד מכללת עמל ב` פתח תקווה זכה במקום הראשון בתחרות פרוייקטים ארצית  

תלמידי בית הספר הטכנולוגי עמל קריית חיים קיבלו תעודת הסמכה ממיקרוסופט העולמית במסגרת תוכנית לימודים חדשנית  

פרויקט הכשרה מקצועית לעולים מאתיופיה בעמל השרון כפר סבא  

ייצוג נכבד למורי רשת עמל בכינוס הוקרה של התמ"ת למורים ומחנכים מצטיינים  

יוגה למניעת אלימות בעמל עפולה  

בית-הספר "עמל טכנולוגי" באר שבע, זוכה פרס החינוך לשנת תשס"ה, משתף פעולה עם חברת "מפעלי תובלה" באר-שבע  

חיל האוויר תרם לביה"ס עמל הולץ מטוס F-16  

הישגים מהגבוהים ביותר בארץ לבית הספר עמל עמק חרוד בפרויקט "מיצוי ומצוינות במתמטיקה"  

תלמידי מגמת המחשבים בבית-הספר "עמל 1 לוד" מתחזקים מחשבים של מוסדות החינוך ושל כלל תושבי העיר במסגרת פרויקט ייחודי, המשלב עזרה לקהילה ולימודי מחשבים  

הישג חינוכי מרשים למקיף עמל צפת: המחנכת אבלין פריימן זכתה בפרס המורה היזם לשנת 2005 ע"ש רקנאטי-צ`ייס-רש"י  

בי"ס עמל קרית מלאכי זכה בפרס הארצי ע"ש שלום לוין להוראת השואה והמאבק נגד הגזענות והאנטישמיות  

ביה"ס עמל טכנולוגי צפת זכה במקום השני בתחרות יזמים צעירים ישראל  

מסלול ייחודי בעמל עפולה: טכנאי תמיכה מוסמך מטעם מייקרוסופט  

לראשונה בישראל: מגמת אופנוטרוניקה במכללת עמל מקס פיין  

ראשי התאחדות התעשיינים בוחנים אפשרויות לשיתוף פעולה עם רשת עמל  


תלמיד ביה"ס המקיף עמל חדרה נבחר ליו"ר מועצת הנוער העירונית

יהודה חממי, תלמיד כיתה י"א בביה"ס התיכון המקיף למדעים ואומנויות עמל חדרה, נבחר ליו"ר מועצת הנוער העירונית, לאחר שגבר על מתחרהו מתיכון חדרה.
הבחירות נערכו באווירה של חגיגה דמוקרטית במתנ"ס בשכונת בית אליעזר בהשתתפות 33 נציגים מבתי הספר, תנועות הנוער והמתנ"סים בחדרה.
לדברי היו"ר הנבחר, המטרות הן ליצור תרבות חדשה באמצעות מסיבות, טיולים וערבי להקות ושירה. חממי: "אני מאמין בתרומה לקהילה ובכוונתי לגייס את המועצה למען אוכלוסיות חלשות בעיר. בכוונתי גם לחזק את מועצות התלמידים בבתי הספר ולהגביר את שיתוף הפעולה עם ועד ההורים העירוני, כדי לקדם ולחזק את בני הנוער בעיר".
עוד אמר חממי בראיון לעיתון חדשות חדרה:"יש לפעול למיגור האלימות והוונדליזם וכן ליצור מוקד שישמש כתובת לבעיות של תלמידים. אני וחברי במועצה מאמינים שאפשר לעמוד ביעדים שהצבנו לעצמנו. אני מבטיח לעשות כל שביכולתי כדי לבצע את המטלות על הצד הטוב ביותר. אנסה לדאוג ברמה האישית לכל נער בעיר ולקדם את מעמדם של חברי מועצת הנוער העירונית".
עם בחירתו, זכה חממי לברכותיהם החמות של ראש העיר חדרה חיים אביטן, יו"ר רשת עמל יעקב שמאי, יו"ר ועד ההורים העירוני ליאור אריה וכמובן מנהלת ביה"ס אילנה שטרהל.

[חדשות רשת עמל - 26.3.07]

הוענקו מלגות לטכנאים ולהנדסאים תלמידי רשת עמל מקרן פינסק פנאי

17 מלגות לתלמידי 14 מכללות לטכנאים ולהנדסאים ברשת עמל, הוענקו בטכס שנתי של הענקת מלגות מטעם קרן פינסק פנאי לתלמידי י"ג-י"ד טכנאים והנדסאים שהצטיינו בלימודיהם ושמצבם הסוציו-אקונומי הצדיק קבלת מילגה.
גובה כל מילגה 3,000 ש"ח ובסך הכל הוענקו השנה מלגות בשווי של 51,000 ש"ח.

הטכס נערך לאחרונה באולם הכנסים של מפ"ט עמל במעמד מר יצחק פנאי ובני משפחתו,יו"ר הרשת מר יעקב שמאי, מר שמעון גרינהויז מנהל עמותת הקרנות למילגות של רשת עמל, וד"ר זאב שפירא מנהל המחלקה למשוב פדגוגי ומכללות.
לטכס הגיעו התלמידים הזכאים למלגות,נציגי הנהלת הרשת, מפקחים, מנהלי בתי-ספר ומשפחות התלמידים.
משפחת פנאי מלווה את תלמידי הרשת ומסייעת להם, למעלה מ-21 שנה, וזו השנה ה-22 שבה מעניקה הקרן מלגות לטכנאים ולהנדסאים מצטיינים.

בראש הקרן עומדים מר יצחק פנאי ורעייתו שרה, ולצדם הבן רוני אשתו ניוה והבת יהודית.
קרן פינסק פנאי הוקמה בארה`ב בהשראתו של דוד פינסק, דודו של יצחק שהגיע מפולין. היא נוסדה לזכרם של דוד והנה פינסק ומתנהלת בארה"ב.
מפירות הקרן נהנים בארץ תלמידי הרשת בניהולם ובתמיכתם האדיבה של מר יצחק פנאי ומשפחתו.
בנוסף למלגות, קיבלו התלמידים תעודות הערכה מטעם הרשת ועמותת הקרנות למילגות.

לטכס הגיע אחד מבוגרי מחזור קרן פנאי לשנת 2003, מאור אייזנברג, בוגר מגמת הנדסאי תוכנה ממכללת עמל ב` פתח-תקוה, שתיאר כיצד המילגה שינתה את חייו וסייעה לו להצליח בהמשך דרכו.

[חדשות רשת עמל - 18.3.07]


   
  מעניקים מלגה ותעודת הערכה לאחד התלמידים(מימין לשמאל): יצחק פנאי, יו"ר רשת עמל יעקב שמאי, שמעון גרינהויז  

מלכת היופי של ישראל לשנת 2007: לירן כוהנר, בוגרת ביה"ס עמית עמל בראשון לציון

סיימה בהצטיינות לימודיה במגמת ביולוגיה ומחשבים


מלכת היופי של ישראל לשנת 2007 היא לירן כוהנר (18), בוגרת ביה"ס התיכון עמית עמל בראשון לציון, השייך לרשת עמל.
לירן סיימה בהצטיינות את לימודיה בעמל במגמת ביולוגיה ומחשבים. על פי דיווחים שפורסמו בעיתונות, לירן הגיעה לתחרות במקרה. היא מתארת עצמה כמי שאוהבת בעלי חיים ושוקלת ללמוד וטרינריה. היא בת בכורה במשפחה ויש לה שני אחים.
היא עומדת כעת בפני גיוס לצה"ל, ומקווה לשרת כמאבחנת פסיכוטכנית.
בראיון לאתר Ynet אמרה לירן: "אחרי סיום התיכון, כולל חמש יחידות בבגרות בביולוגיה, במתמטיקה, במחשבים ובאנגלית, נסעתי לטיול בחו"ל עם סבא וסבתא. התחלנו בניו-יורק, המשכנו ללאס-וגאס, ושטנו בקרוז ממיאמי לקיי ווסט ולאיי קיימן, כך שאפשר להגיד, שקצת ראיתי עולם".[חדשות רשת עמל 14.3.07]


   
  מלכת היופי של ישראל לירן כוהנר, בוגרת עמית עמל ראשון לציון  

לראשונה בישראל:

רשת עמל 1 יוצאת במיזם ארצי ייחודי "חוסן נעורים" – לצמצום האלימות בבתי הספר, על ידי העצמת רווחתם הנפשית והחברתית של המורים והתלמידיםלראשונה בישראל מעמידה רשת חינוך את המאבק באלימות בראש סדר העדיפויות, ומקצה לכך משאבים חסרי תקדים.
רשת "עמל 1" יוצאת במיזם ארצי ייחודי: "חוסן נעורים", במטרה לצמצם את האלימות בבתיה"ס, על ידי העצמת רווחתם הנפשית והחברתית של מורים ותלמידים.
המיזם מופעל ביוזמת יו"ר רשת עמל יעקב שמאי, והנו פרי פיתוח של ד"ר יוסי הראל מאוניברסיטת בר אילן ועמיתיו מארגון הבריאות העולמי ומכון WBI-Well Being International.
יו"ר רשת עמל, יעקב שמאי, שם לו למטרה לנהל מערכה רשתית כוללת לצמצום תופעות של אלימות, התנהגויות סיכון ונשירה סמויה בבתיה"ס, ורתם את ד"ר יוסי הראל – מומחה בינלאומי למניעת אלימות וצוותו להפעלת המיזם הייחודי ב- 53 בתי ספר של רשת עמל.
המהלך זכה לברכתו של מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, שכתב ליו"ר רשת עמל: "ישר כח. צעד חשוב שיביא תוצאות".
עלות הפעלת המיזם במשך שלוש שנים היא כ- 5 מיליון ₪. המדובר במיזם רב שנתי שמטמיע בהדרגה אסטרטגיה מערכתית וארוכת טווח בבתיה"ס, שמתמקדת בהעצמת החיובי בחוויה הבית ספרית ובהוויה האישית של המורים והתלמידים.

ייחודה של התכנית הוא בכך שהיא מקנה כלים מעשיים לשיפור האקלים הבית ספרי ולצמצום האלימות והתנהגויות סיכון.

המיזם יתמקד בהעצמת גורמי השפעה מרכזיים על חיי התלמידים:
שיפור דרמטי של החוויה היומיומית של מורים ותלמידים בבית הספר, תוך מתן כלים מעשיים למנהיגות וניהול יעיל של כיתה; העצמת מעורבות תומכת של הורים ומבוגרים משמעותיים אחרים בחיי הילדים; דרבון ופיתוח אפשרויות של התנדבות ומעורבות קהילתית כמנוף להעצמת תחושות הערך העצמי; הטמעת גישה הוליסטית מובנית להעצמתם של ילדים "מאתגרים" בעלי דפוסי התנהגות קשים, ע"י התרכזות בכישורים הייחודיים שלהם; פיתוח והטמעה של "מרחבים מעוררי צמיחה" בבתיה"ס שיאפשרו לתלמידים לעסוק בתחומי צמיחה אטרקטיביים בזמנם החופשי ללא קשר לחומרי הלמידה הרגילים (כגון: אמנות, מוסיקה, אקולוגיה סביבתית, רוגע וכד`); יצירת מרחב של גבולות התנהגות ברורים ומקובלים תוך העצמת תחושת הבעלות והאחריות של התלמידים על גבולות אלו, ע"י שיתופם בתהליך קביעת הגבולות ושימורם בחיי היומיום ותגמול התנהגויות חיוביות.
המיזם מושתת על המודל המדעי העדכני ביותר בעולם שפותח במסגרת ארגון הבריאות העולמי, וכולל יצירת שיתוף פעולה הדוק בין בתי הספר והגורמים האחרים המטפלים בנוער. מדובר במודל מדעי משולש, שמתבסס על אסטרטגיה מערכתית, מערכת ניטור להערכה מדעית ויישום הוליסטי ב"תכנית 10 הכוונות".

עקרון מנחה במיזם הוא הידיעה שהאקלים הבית ספרי מתחיל בחוויית המורה ורק אחר כך מחלחל ומשפיע על התלמידים. לכן, עיקר ההתמקדות בשנה הראשונה היא על עבודה עם הצוות המוביל הבית ספרי ועם המורים, באמצעות סדרה של סדנאות חווייתיות המועברות לחדרי המורים, הנקראת "תכנית 10 הכוונות".
הדגש בסדנאות אלה יהיה על התנסות אישית של המורים בכל חדרי המורים תוך שימוש במשחקי קבוצה, דרמה, משחקי תפקיד, הדמיה מובנית ועוד - לקבלת כלים מעשיים ליישום מידי בעבודתם היומיומית בבית הספר.

"תכנית 10 הכוונות" עוסקת במתן כלים לשיפור עשרה תחומים בחיי ביה"ס ובהם נושאים כמו: תקשורת חוט הלב, רוגע, מרחב חושי, וכלה במנהיגות, ניהול כיתה וטיפול בילדים "מאתגרים".
כל בית ספר ברשת ילווה על ידי מנחה מקצועי של המיזם, אשר ביחד עם הצוות המוביל הבית ספרי יתאם את הטמעת עקרונות המיזם בחדר המורים ובכיתות במהלך כל שנת הלימודים.
מיזם "חוסן נעורים" כולל הטמעת מערכת ניטור ומיפוי בית ספרי, לקבלת תמונת מצב עדכנית כוללנית על חיי היומיום של התלמידים בבית הספר ומחוצה לו – כולל מידע שייאסף מהמורים על חוויותיהם ועמדותיהם. שאלוני הניטור מתמקדים בכל תחומי החיים של התלמידים, כולל דפוסי התנהגות, תפיסות לגבי משפחה, בית הספר, הקהילה, דפוסי בילוי וחברים, שימוש בשעות הפנאי, מעורבות חברתית והתנדבות, הישגיות בלימודים ומדדים של אושר ובריאות נפשית.
המידע ישמש לקביעת יעדים להשגה לטווח הבינוני והארוך ולניתוב יעיל של הפעילויות הייחודיות לכל בית ספר. מערכת הניטור מועברת דרך האינטרנט, תוך שימוש בכלים שפותחו בארגון הבריאות העולמי. כלים אלו מאפשרים להשוות כל מדד עם המצב הארצי לפי ממצאי סקר ה- HBSC הלאומי שנערך כל שנתיים בארץ בחסות ארגון הבריאות העולמי. כמו כן ייאסף מידע מהצוות המוביל הבית ספרי ומהמורים להשלמת התמונה.

הטמעת האסטרטגיה של המיזם כוללת עבודה אינטנסיבית עם כלל הגופים הנוגעים לבתי הספר: הנהלת רשת עמל (ועדת היגוי רשתית), פורום מנהלים, צוותים מובילים בית ספריים, חדרי המורים וכמובן התלמידים במרכז כשותפים מלאים לפעילות האינטנסיבית.
יו"ר רשת עמל יעקב שמאי: "הרשת בחרה להשקיע בתכנית ארצית כוללת ומקיפה, שמתחילה דווקא בחיזוק והענקת כלים לצוות המורים, מתוך בטחון כי רק תכנית כוללת, רב מערכתית, ארוכת טווח, המבוססת על מודלים מדעיים מוכחים, תחזק את הטוב החיובי והייחודי בכל תלמיד. אני מאמין כי עם יישום התכנית, תלמידי ומחנכי ישראל יהיו מאושרים יותר, בעלי בטחון ביכולתם, וינהגו בדרכים שאינן כוללות ביטויי אלימות. כרשת ארצית שחרתה על דגלה את נושא החינוך גם כמוביל חברתי, אני תקווה שהמיזם הזה יהווה מנוף למיזמים נוספים ברמה המערכתית הכוללת".

המיזם "חוסן נעורים" הוא פרי פיתוחם של ד"ר יוסי הראל והצוות המקצועי של מכון WBI (מכון בינלאומי לקידום רווחתם של בני נוער). ד"ר הראל מנהל המכון, הנו ראש תכנית המחקר הבינלאומי על רווחתם ובריאותם של בני נוער באוניברסיטת בר אילן. הוא בוגר של המרכז האמריקאי לבקרת מחלות באטלנטה, ובעל דוקטור לפילוסופיה מהמחלקה לסוציולוגיה באוניברסיטה של מישיגן באן-ארבור ארה"ב, ותואר שני בסוציולוגיה ומתודולוגיה, עם התמקדות בשיטות מחקר באוכלוסיות גדולות ובניתוח רב משתני מאוניברסיטת בר אילן.
"תכנית 10 הכוונות" פותחה על ידו יחד עם שותפו מר עמית סגל – מנהל ההנחיה והמנחה הראשי של מכון WBI, כשילוב של הידע המדעי והעקרונות הפדגוגיים מחד, עם כלים הוליסטיים חווייתיים ומעשיים מאידך, שהנם פרי נסיון של עשרות שנות עבודה משותפת והנחייה חווייתית הוליסטית של עמית סגל עם אוכלוסיות מגוונות של מורים, מפקחים, מדריכים ובני נוער במסגרות חינוכיות וקהילתיות שונות בארץ.

[חדשות רשת עמל - 15.2.07]


   
  מורי ביה"ס התיכון עמל א` פתח תקוה, בעת הפעלה קבוצתית במסגרת מיזם "חוסן נעורים"  

הצלחה לתלמידי "עמל ליידי דייויס" ירושלים, שהשתתפו בפרויקט תהיל"ה, המעניק הזדמנות שנייה להשגת תעודת בגרות מלאה

הצלחה מרשימה לתלמידי "עמל ליידי דייויס" ירושלים, שזכו בהזדמנות שנייה והשתתפו בפרויקט תהיל"ה להשגת תעודת בגרות, לאחר תום חוק לימודיהם. כך עולה מתוצאות בחינות הבגרות, שפורסמו לאחרונה.

במסמך רשמי, שקיבל מנהל בית הספר – מר רפי אלפסי, מראשי המינהל הפדגוגי במשרד החינוך, צוין בית-הספר לשבח על פעילותו המוצלחת במסגרת הפרויקט, שתרמה לעלייה במספר הזכאים לבגרות בעיר. סמנכ"לית המשרד גב` לאה רוזנברג כתבה: "העליה במספר הזכאים לבגרות מלאה בעקבות ההזדמנות הנוספת שניתנה לתלמידים מעודדת, ואני תקווה כי גם בעתיד יילך ויעלה מספר הזכאים לבגרות". מנהל אגף שחר במשרד החינוך ד"ר אבי לוי כתב: "שוב הוכח כי השקעה בתלמידים תמיד משתלמת, אפשרית ומניבה תוצאות. ישר כח על פועלכם. מי יתן ויהיה בכם כח להמשיך במפעל מבורך זה".

פרויקט תהיל"ה, הוא פרויקט חינוכי – ארצי, עתיר משאבים, שמקיים משרד החינוך ברחבי הארץ.
לבית הספר "עמל ליידי דייויס" ירושלים, ניתנה הזכות לקיים את הפרויקט באופן בלעדי בעיר ירושלים.

בית-הספר "עמל ליידי דייויס" ירושלים, נבחר על-ידי המינהל הפדגוגי של משרד החינוך,
לקיים את הפרויקט בין כתליו, בשל יכולתו המוכחת בחיזוק תלמידים מתקשים ובהגעה להישגים מרחיקי לכת עם תלמידיו במבחני הבגרות.

במסגרת הפרויקט, הוקצו לבית-הספר שעות מעבדה, מורים ותקציבים לשעות נוספות, על-מנת להוביל בוגרים מבתי-ספר בירושלים, שלא זכו לבגרות, לעבר התעודה הנכספת.

התלמידים, שקיבלו בשתי ידיים את ההזדמנות השנייה שניתנה להם, דחו את שירותם הצבאי בשנה אחת בלבד, במהלכה נבחנו בכל המקצועות הנחוצים להשגת תעודת בגרות מלאה.
רובם המוחלט של המשתתפים בפרויקט זכו לתעודות בגרות מלאות ובמקרים בודדים, חסרו לתלמידים בחינות בודדות בלבד, כדי להשלים את המשימה.

מנהל בית הספר, מר רפי אלפסי מסר: "גאוותו של בית-הספר נתונה לתלמידים, שהשתתפו בפרויקט והוכיחו, כי אין דבר העומד בפני הרצון.
רצונם המשותף של תלמידי הפרויקט ומוריו להצלחה בהשגת תעודות הבגרות, הוא שעמד מעל לכל הקשיים, שניצבו בדרכם של משתתפי הפרויקט והוביל אותם לחוויית הצלחה, ראשונה מסוגה בעבורם, בשדה הלימודי.
ההשתתפות בפרויקט הוכיחה לתלמידים המשתתפים בפרויקט ולחבריהם, שבאמצעות מאמץ ועבודה קשה, ניתן להשיג תעודות משמעותיות, שתסלולנה עבורם את הדרך להתקדמות מקצועית וחברתית, כבוגרים".

[חדשות רשת עמל 17.1.07]


   
  מנהל ביה"ס רפי אלפסי. משרד החינוך שיבח על הישגי התלמידים  

שר התיירות ביקר בעמל השרון כפר סבא ושיבח תלמידי מגמת אומנות הבישול שזכו במדליות באליפות העולם לשפים בלוקסמבורג

השר הרצוג החמיא לתלמידים ואמר: "בחרתם ללמוד תחום מדהים. זוהי תחילת דרך באחד המקצועות המתקדמים בעולם. אני גאה בכם ובבית הספר".


שר התיירות, יצחק (בוז`י) הרצוג, התארח בתחילת ינואר 2007 בבית הספר עמל השרון כפר סבא.

הרצוג, שהיה אורח העיר כפר סבא, הגיע לבית הספר יחד עם ראש העיר, יהודה בן חמו. השר החמיא לתלמידי מגמת אומנות הבישול שעמם נפגש: "בחרתם ללמוד תחום מדהים. זוהי תחילת דרך באחד המקצועות המתקדמים בעולם. אני גאה בכם ובבית הספר".

שר התיירות נפגש גם עם התלמידים שזכו במדליות באליפות העולם לשפים בלוקסמבורג,
שחר תמיר וקובי סטרליקוב. הם ייצגו את ישראל באליפות העולם לאמנות הבישול במסגרת משלחת ישראלית בת שישה משתתפים, וזכו במדליית כסף.

התחרות העולמית לשפים מתקיימת אחת לארבע שנים (כמו אולימפיאדה), כשהגביע העולמי מחולק על פי קטגוריות ועל פי קבוצות גילאים: לנוער (עד גיל 24) ולמבוגרים (24 ומעלה). השניים התחרו מול עשרות שפים צעירים מהעולם.

תמיר וסטרליקוב השתתפו בשני מקצים בתחרות: מטבח קר – במסגרת זו הכינו פלטות ראווה. ובמקצה השני - ארוחת מסעדה. במסגרת זו הכינו 60 מנות המוגשות במסעדה לשופטים ולאורחים בתחרות.

השר הרצוג שיבח את התלמידים על הישגיהם המזהירים בחו"ל, וטעם ממטעמים שהכינו לו תלמידי המגמה: מאפי בוקר, פוקאצ`ות, בלינצ`סים, פטריות ממולאות בירקות, ועוד.

הרצוג הפתיע את התלמידים כשגילה בקיאות מיוחדת באוכל בכלל, ומאכלי גורמה בפרט.

[חדשות רשת עמל 8.1.07]   
  שר התיירות יצחק (בוז`י) הרצוג, ראש עיריית כפר סבא יהודה בן חמו וסגן מנהל ביה"ס ומרכז מגמת אומנות הבישול רפי יפת, עם תלמידי עמל השרון כפר סבא  

הורי החייל החטוף אודי גולדווסר נפגשו עם תלמידי עמל נהריה, שהיו אורחיו של ראש הממשלה אהוד אולמרט

מועצת תלמידי בית הספר קיימה יום פעילות מיוחד למען החיילים החטופים

החייל החטוף אודי גולדווסר הנו בוגר ביה"ס עמל נהריה


מועצת התלמידים של בית הספר עמל נהריה קיימה ביום חמישי 7.12.06, יום פעילות למען החיילים החטופים בלבנון. החייל החטוף אודי גולדווסר הנו בוגר ביה"ס עמל נהריה.
מיקי ושלמה גולדווסר, הוריו של אודי, שהגיעו לאירוע, נפגשו עם תלמידי כיתה י"א 13 שהתארחו השבוע אצל ראש הממשלה אהוד אולמרט. לפגישה הגיעה גם דניאלה אבני, מורה בבית הספר, אמה של קרנית רעייתו של אודי שאף היא למדה באותו בית ספר.
הוריו של אודי הודו לתלמידים, למחנכת גילית יצחקי ולמנהלת חט"ע ב` מירי פלג. מיקי גולדווסר ציינה שהיא גאה הן כאזרחית, הן כאם לבן שהנו בוגר ביה"ס והן כתושבת נהריה, על פעילותם והתעניינותם של תלמידי ביה"ס, דבר שמחזק אותה מאוד.

בית הספר עמל נהריה, מקיים באופן אינטנסיבי פעילויות למען החיילים החטופים, על מנת שלא להוריד את הנושא מסדר היום.

ביום שני 4.12.06, היו תלמידי י"א 13 מעמל נהריה אורחיו של ראש הממשלה אהוד אולמרט. הם הוזמנו בעקבות מכתבים שכתבו לו על המלחמה. את משלוח המכתבים יזמה מחנכת הכיתה, גילית יצחקי, במסגרת שיעור חברה. המכתבים ריגשו את ראש הממשלה והוא החליט להזמין את תלמידי הכיתה לביקור בכנסת.

ביקורם עורר הד ציבורי נרחב. במהלך הפגישה עם אולמרט, תלמידי הכיתה העלו שאלות נוקבות אודות החטופים ומצבם. בעקבות אירועי השבוע, ביקשו הוריו של אודי גולדווסר, לפגוש אישית את תלמידי הכיתה.

מועצת התלמידים קיימה יום פעילות מיוחד בנוכחות הוריו של אודי גולדווסר:
בבוקר התקיימה בחצר ביה"ס עצרת רבת משתתפים. הוצגה תערוכת עבודות של תלמידי מגמת העיצוב הגרפי, שהכינו סטיקרים למען החטופים.
נמכרו חולצות החטופים במחיר עלות, כשההכנסות הן קודש להגברת המודעות לנושא החטופים.
תלמידי בית הספר והמורים הגיעו לבושים עם חולצות הנושאות את תמונות החיילים החטופים.

[חדשות רשת עמל 7.12.06]


   
  ראש הממשלה אהוד אולמרט עם תלמידי עמל נהריה שהוזמנו על ידו לפגישה  


   
  מיקי ושלמה גולדווסר, הורי החייל החטוף אודי גולדווסר, בפגישה עם תלמידי עמל נהריה  

בית-הספר "עמל ליידי דייויס" בתל אביב השיג את ממוצע הציונים הגבוה ביותר בארץ בבחינת הבגרות במתמטיקה ברמה של 5 יחידות לימוד

יו"ר רשת עמל יעקב שמאי בירך על ההישג: "גאוות רשת עמל כולה על ההישג הנכבד"


בית הספר "עמל ליידי דייויס" בתל-אביב, השיג את ממוצע ציוני הבגרות הגבוה ביותר בארץ במתמטיקה ברמה של 5 יחידות לימוד.
נתוני אגף בחינות הבגרות במשרד החינוך מתייחסים לבתי הספר התיכוניים, שבהם לומדים יותר מ – 600 תלמידים ואשר יותר מ-30 תלמידים ניגשו בהם לבחינות.
במקום הראשון, כאמור, עומד "עמל ליידי דיוויס" בתל-אביב עם ממוצע ציונים של 96.1.

מנהלת בית-הספר "עמל ליידי דייויס" הגברת שרה הלפרין, חשה גאווה גדולה נוכח הנתונים המעולים, שעליהם נתבשרה: "אני שמחה וגאה לקטוף, יחד עם צוות מורי המתמטיקה בבית-הספר את פירותיה של עבודה מאומצת וקשה, שביצע צוות מורים מיומן, מקצועי מאוד, מסור ואחראי כמו גם תלמידי ביה"ס "עמל ליידי דייויס".
"מורי המתמטיקה ושאר מורי בית הספר", מוסיפה הגברת הלפרין, "רואים בהצלחת התלמידים - הצלחתם שלהם. אי לכך, הם מקדישים זמן רב בהכוונת תלמידים על פי צורכיהם, מקפידים על קשר אישי, חם ותומך, ומקדמים את התלמידים עד לקצה יכולתם מבלי לוותר.
התקשורת הבינאישית עם התלמידים וההתייחסות אליהם כבעלי יכולות ומסוגלות מגבירות את המוטיבציה שלהם ומהוות מפתח מרכזי להצלחתם.
הציפייה המוצדקת מן התלמידים והתשדורות שמקבלים התלמידים מצוות המורים, המאמין ביכולותיהם ובמסוגלותם, מעודדות את התלמידים לעמוד בכל הנדרש מהם. משיכתם של התלמידים אל קצה יכולתם ודחיפתם למצוינות ולמיצוי עצמי הינם יסודות העבודה למול התלמידים. תלמידים הזקוקים לעזרה מקבלים תמיכה בקבוצות קטנות והמצטיינים מנותבים ללימודי מתמטיקה מעמיקים וגבוהים אף יותר מאשר נדרש להצלחה בבחינת הבגרות".

מפתח נוסף להצלחת התלמידים, נעוץ בעובדה, שבית-הספר "עמל ליידי דייויס תל-אביב", מתפקד כבית ספר שש שנתי: משך הלימודים הארוך, מאפשר לקיים רצף משמעותי ועבודה משותפת של קבוצות המורים במתמטיקה ובשאר המקצועות בחטיבת הביניים ובחטיבה העליונה ומעניק אפשרות לפקח על הלמידה ולנהל אותה באופן מושכל ואחראי כבר בשלביה המוקדמים.

חדווה ישראלי, רכזת לימודי המתמטיקה ב"עמל ליידי דייויס", מציינת: "תכנית לימודי המתמטיקה בבית – הספר, מובנית באופן מאוד מסודר ועקבי ומורי בית הספר נצמדים אליה באדיקות: מדי חודש וחצי מתקיים בבית-הספר מבחן שכבתי, המאפשר לצוות הפדגוגי לאתר נקודות חלשות ולחזקן. מעקב תמידי אחר הישגי התלמידים מאפשר לנו לחזק באופן פרטני את החלשים ולהאיץ את המתקדמים, מתוך שאיפה לנתב אחוז גבוה ככל האפשר מתלמידי בית-הספר ללימודים בהקבצות הגבוהות".

ליווי אישי עומד ביסוד לימודי המתמטיקה בבית-הספר, כשהשאיפה הפדגוגית היא להכין את תלמידי בית-הספר ברמה גבוהה מזו שנדרשת מהם בזמן הבחינה, על-מנת שההתמודדות עם שאלות הבחינה תהיה להם קלה: בית-הספר "עמל ליידי דייויס", היה בין החלוצים בארץ להפעיל כתה מואצת לתלמידים מצטיינים, המקבלים תגבור במתמטיקה וניגשים לבגרות כבר בכתה י`.
לתלמידים המגלים קשיים בנושאים מסוימים מוקדשות שעות לימוד פרטניות.

"בחינת הבגרות השנה", מוסיפה ישראלי, "היתה לכל הדעות קשה מן הממוצע ואחוז הנכשלים הארצי בה, היה יחסית גבוה.
ההצלחה של תלמידי `עמל ליידי דייויס ת"א` נבעה גם מן העובדה, שהגיעו לבחינה מוכנים ברמה גבוהה מזו שבדרך-כלל נדרשת בבחינות".

יו"ר רשת עמל יעקב שמאי בירך את מנהלת ביה"ס וצוות המורים על ההישג המרשים וציין: "הישג זה הנו ללא ספק פרי עבודה מאומצת של המנהלת, של רכזת לימודי המתמטיקה, של צוות המורים וכמובן של התלמידים עצמם. גאוות רשת עמל כולה על ההישג הנכבד".


   
  יו"ר רשת עמל יעקב שמאי מעניק תעודת הוקרה למנהלת ביה"ס עמל ליידי דייויס ת"א שרה הלפרין ולצוות הוראת המתמטיקה  

רשת עמל הוציאה לאור ספר לימוד ראשון מסוגו במגמת טכנאות שיניים

הספר פותח ע"י צוות המגמה בביה"ס עמל שרונים בהוד השרון


ספר חדש וראשון מסוגו המיועד לתלמידי מגמת טכנאות שיניים בתיכון, יצא השבוע לאור ע"י רשת עמל. הספר פותח על ידי צוות מגמת טכנאות השיניים בבית הספר התיכון "עמל שרונים" בהוד השרון.

יש לציין, כי עד כה תלמידי מגמת טכנאות השיניים ברחבי הארץ לא נעזרו בספר לימוד ספציפי, אלא למדו באמצעות מערכי שיעור שפותחו באופן פרטני על ידי מוריהם.

בבתי הספר התיכוניים בישראל קיים מספר מצומצם של מגמות טכנאות שיניים. מדובר במגמה יוקרתית ובמקצוע מבוקש. מדי שנה מסיימים את המגמה בכל הארץ כ-100 תלמידים. הללו מקבלים תעודת הסמכה מקצועית, ומשתלבים בתחום זה בצה"ל ובהמשך בשוק האזרחי.

תלמידי המגמה נדרשים לרמת לימודים גבוהה, והספר החדש מהווה עבורם מענה מושלם. הספר כולל לימודי תשתית חשובים והוא מותאם לתכנית הלימוד בבתי הספר, ומתבסס על הידע הנדרש למבחני ההסמכה הממשלתיים. מדובר בספר ידידותי, עכשווי, שיש בו פירוט נרחב על החידושים האחרונים בענף טכנאות השיניים, לצד צילומים עדכניים.

על כתיבת ועריכת הספר שקד צוות מגמת טכנאות השיניים בבית הספר עמל שרונים בהוד השרון: אלכסנדרה ברק (רכזת מגמה), מנחם שפיגל (מרכז מעבדת טכנאות השיניים) יפה אליאס-כץ ולירון זנגר-קלימי. עותק ראשון של הספר נמסר בשבוע שעבר ע"י מנהלת ביה"ס גב` רחל קוצ`ין, לראש עיריית הוד השרון מר חי אדיב, בטכס חגיגי שנערך בלשכתו.

רחל קוצ`ין, מנהלת בית הספר: "בגלל שבארץ קיים מספר מצומצם בלבד של מגמות טכנאות שיניים, נוצר צורך בחומרי לימוד עדכניים המותאמים במיוחד לנוער ולבחינות ההסמכה הממשלתיות. מדובר בפריצת דרך שיש בה כדי לקדם את כל תחום לימוד טכנאות השיניים בישראל".

[חדשות רשת עמל 15.10.06]


   
  ראש העיר הוד השרון חי אדיב, מקבל עותק ראשון של הספר מידי המנהלת רחל קוצ`ין ומרכז מעבדת טכנאות השיניים מנחם שפיגל  

דירקטוריון רשת עמל התכנס לישיבתו הראשונה, במסגרת תאגוד הרשת והפיכתה לחברה בע"מ

דירקטוריון רשת עמל התכנס ביום 11.9.06 לישיבתו הראשונה. זאת במסגרת תהליך התאגוד של הרשת והפיכתה לחברה בע"מ. גם במסגרת זו ממשיכה רשת עמל לפעול כמלכ"ר - מוסד ללא כוונת רווח.
תאגוד הרשת נעשה על פי דרישת רשויות המס בישראל.
חברי דירקטוריון רשת עמל הם: יעקב שמאי - יו"ר, חיים צוויג, עמי כהן, רו"ח יגאל דן, יפה ויגודסקי, פרופ` יאיר זימון, ד"ר נאוה קרניאל ועו"ד ניב פולני. עו"ד רוית שחמון-ממן מונתה ליועצת המשפטית ומזכירת החברה.
יו"ר רשת עמל יעקב שמאי בירך את חברי הדירקטוריון, וציין כי עבור רשת עמל מדובר בארוע מיוחד ויוצא דופן לאחר 78 שנות קיומה של הרשת. הוא אמר כי הוא משוכנע שחברי הדירקטוריון יתרמו מזמנם ויעמידו את כישוריהם האישיים למען פיתוחה ושגשוגה של רשת עמל.
בתמונה: חברי דירקטוריון רשת עמל בצילום משותף עם יו"ר הרשת יעקב שמאי.

מימין לשמאל: פרופ` יאיר זימון, עו"ד רוית שחמון-ממן, חיים צוויג, עמי כהן, ד"ר נאוה קרניאל, יעקב שמאי, רו"ח יגאל דן, עו"ד ניב פולני ויפה ויגודסקי.


   

עובדי מרכז רשת עמל נרתמו לעידוד וחיזוק רוחם של חיילי צה"ל

העובדים תרמו מכיסם למשלוח עשרות חבילות שי


עובדי מרכז רשת עמל יזמו בימים אלו משלוח חבילות שי לחיילי צה"ל.
ביוזמת ועד עובדי מרכז הרשת, תרמו העובדים מכיסם לרכישת עשרות חבילות שי המיועדות לחיילי פיקוד דרום, כאות תודה והוקרה על המאבק הממושך שמנהל צה"ל בגזרה זו נגד ארגוני הטרור.
במכתב שצורף לכל חבילת שי נכתב בין היתר: "בימים אלו כשכל העיניים נשואות לצפון הסוער, לא שוכחים אנו שגם הדרום עדיין בוער. היו בטוחים חיילים יקרים שגם אתם ללבנו קרובים".

[חדשות רשת עמל 1.8.06]


   
  עובדים במרכז רשת עמל אורזים חבילות שי לחיילי צה"ל  


   מפקד חיל האוויר האלוף אליעזר שקדי, ביקר בבית הספר "עמל הולץ"


מפקד חיל האוויר, האלוף אליעזר שקדי, הגיע ב-11.6.06 לביקור בבית הספר "עמל הולץ". זה עשרות שנים מתקיים שיתוף פעולה הדוק בין חיל האוויר ו"עמל הולץ". מפקד חיל האוויר, האלוף שקדי, הגיע לביקור לאות הערכה לבית הספר, שמכשיר מדי שנה 170 בוגרים - טכנאים והנדסאים, המשתלבים בתפקידי מפתח במערך הטכני של חיל האוויר. חיל האוויר רואה חשיבות עצומה בהכשרת בוגרים איכותיים לקראת השירות הצבאי.

במהלך ביקורו נפגש שקדי עם יו"ר רשת "עמל" יעקב שמאי ומנהל בית הספר מר אלי ברנדיס. הוא סייר במתקני בית הספר והתרשם מקרוב. בפני שקדי הוצגה מצגת על בית הספר, והוא קיבל הסבר על מגמות הלימוד החדשות שייפתחו בשנה הבאה בבית הספר: מגמת הנדסת מכונות-התמחות במערכות תעופה, ומגמת הנדסת אלקטרוניקה-מחשבים ומערכות תקשורת.

במהלך הביקור נשא האלוף שקדי דברים בפני תלמידים ונציגי בית הספר, ואף השיב לשאלותיהם. בדברו על חשיבות קיומו של חיל האוויר אמר האלוף שקדי: "לחימה מול טרור ללא כוח אווירי היא בלתי אפשרית".

במהלך המפגש עם התלמידים הציג בפניו התלמיד השוחר אריה כהן פרויקט שהכין בנושא החלל, שבזכותו קיבל פרס מצטיין מטעם נשיא המדינה. שקדי התרשם וציין בפני תלמידי בית הספר, שוחרים של חיל האוויר, כי כל תפקיד פתוח בפניהם לקראת שירותם הצבאי. הוא ציין את חשיבות תרומת הבנות הלומדות בבית הספר ומשרתות אחר כך בחיל האוויר, וטען שהוא סבור כי יש להן פוטנציאל בלתי רגיל להגיע רחוק.

[חדשות רשת עמל 14.6.06]


   
  בתמונה: האלוף אליעזר שקדי מקבל תעודת הוקרה מיו"ר רשת עמל יעקב שמאי. במרכז: אלי ברנדיס, מנהל בית הספר עמל הולץ.  

חיל האוויר עם עמל שרונים– מהר יותר, חזק יותר, גבוה יותר ...

תלמידי בית הספר וחיילי יחידת חיל האוויר קיימו יום ספורט משותף


כמיטב המסורת הקיימת בתיכון עמל שרונים נערך גם השנה יום ספורט, אלא שהפעם היה שונה במתכונתו. הוא התקיים בשיתוף פעולה עם יחידת חיל האוויר ובה כ- 40 טייסים, קצינים וחיילים ששובצו בין הקבוצות השונות.
יום הספורט התקיים ביוזמתה וארגונה של רכזת חינוך גופני, מירב טייר.
רחבת הפעילות חולקה למספר תחנות: זריקת פריסבי למטרה, השחלת טבעות, קפיצות בשק בסללום, מרוץ אלונקות, פינג פונג ועוד.
נראה היה שהשילוב בין החיילים והתלמידים נתן את פירותיו, התלמידים והחיילים פעלו במרץ רב והפגינו את יכולותיהם וכישוריהם הגופניים. כל קבוצה קיבלה נקודות בהתאם להישגיה ולבסוף תלמידי הקבוצה המנצחת קיבלו מדליות ותעודות הצטיינות. בסיום היום רקדו כולם בהדרכת רויטל דיין, שופטת בינלאומית בתחרויות אירוביות, ומורים תלמידים וחיילים התנועעו לפי הקצב.
יום הספורט היה שמח, מהנה והשיג את מטרותיו, ביניהן הגברת הגיבוש החברתי. כמו כן תרם שיתוף הפעולה עם הצבא להכנת התלמידים לקראת גיוסם לצה"ל.


[חדשות רשת עמל 13.6.06]


   
  תלמידי עמל שרונים וחיילי חיל האוויר ביום ספורט משותף  

תלמידים מצטיינים בכיתות י"ג - י"ד במכללות רשת עמל זכו במלגות מהקרן לזכרם של חסיה וישראל סילצקי ז"ל

המלגות הוענקו בטקס שהתקיים במרכז רשת עמל ב- 25.5.06, בשיתוף עם המועדון המסחרי והתעשייתי


בטקס שהתקיים ב- 25.5.06 באולם הכנסים שבמרכז רשת עמל בת"א, הוענקו עשר מלגות לתלמידים מצטיינים בכיתות י"ג-י"ד משבע מכללות של עמל. המלגות הוענקו מהקרן לזכרם של חסיה וישראל סילצקי ז"ל, באמצעות מר בעז לפידות ובשיתוף עם המועדון המסחרי והתעשייתי.
הסכום הכולל שחולק השנה הנו 20,000 ש"ח, 2,000 ש"ח לכל אחד מהתלמידים.
הטקס נערך במעמד יו"ר רשת עמל מר יעקב שמאי, מר גדעון אירוס יו"ר ועדת המשנה לחלוקת מלגות וחבר הנהלת המועדון המסחרי והתעשייתי, מר בעז לפידות נציג קרן המלגות לזכרם של חסיה וישראל סילצקי ז"ל ומר שמעון גרינהויז מנהל עמותת הקרנות למלגות.
הקרן שהעניקה את המלגות, הנה פרי יוזמתו של מר בעז לפידות להנצחת זכרם של חסיה וישראל סילצקי ז"ל, אשר עסקו בפעילות ציבורית ובמתן בסתר.
ליוזמה זו הצטרפה כשותפה נשיאת המועדון המסחרי והתעשייתי גב` מירה פרידמן-חמו, יחד עם ועדת המלגות של המועדון והעומד בראשה עו"ד חיים אהרון. זו השנה השניה שקרן זו מעניקה מלגות לתלמידי רשת עמל.
ד"ר זאב שפירא האחראי על תחום המכללות ברשת עמל, סקר בקצרה את ייחודיות הרשת בתחום הטכנולוגי, ואת האפשרויות לשיתוף פעולה בין הרשת לבין התאחדות התעשיינים, לצורך קידום מקצועות טכנולוגיים נדרשים במשק.
מי שהנעים את הערב היתה להקת הזמר של ביה"ס עמל קרית מלאכי, בהנחייתו של הרכז החברתי מר נפתלי בן שמן.

[חדשות רשת עמל 6.6.06]


   

תלמיד מכללת עמל ב` פתח תקווה זכה במקום הראשון בתחרות פרוייקטים ארצית

תלמידים נוספים מעמל בלטו במקומות הראשונים


תומר לוינהר, תלמיד כיתה י"ד (מגמת אלקטרוניקה) במכללה להנדסאים של עמל ב` פתח תקווה, זכה במקום הראשון בתחרות פרויקטים ארצית של משרד החינוך בחסות אוניברסיטת ת"א ובשיתוף חברת אינטל.

התחרות נערכה לאחרונה בפקולטה להנדסה של אוניברסיטת ת"א בהשתתפות 28 מכללות מכל רחבי הארץ, שבע מהן מכללות של רשת עמל. הוצגו בה 123 פרוייקטים ועבודות גמר בקטגוריות שונות, ומתוכם 32 פרוייקטים ועבודות גמר הוצגו על ידי תלמידי רשת עמל.

הפרויקט הזוכה של לוינהר "עיבוד תמונה דיגיטלי", נבחר פה אחד על ידי ועדת השיפוט. הפרויקט בוצע בשיתוף עם יחידה טכנולוגית נבחרת של חיל האוויר, והוא עוסק בנושא סינון רעשים במערכות תצוגה צבאית. בפרויקט שולבו רכיבי חומרה שבקדמת הטכנולוגיה, והוא כולל גם תוכנה בהיקף רחב. מר צביקה פלקוביץ` הנחה את תומר בביצוע הפרוייקט.

לזוכה בפרס הראשון בתחרות הוענק מחשב נישא, ולשאר הזוכים הוענקו מלגות לימודים בפקולטה להנדסה שבאוניברסיטת ת"א.

בין נושאי הדברים במעמד חלוקת הפרסים היו פרופ` טוביה מילוא-דיקאן הפקולטה להנדסה באוניברסיטת ת"א, פרופ` קנת פריי-יו"ר ועדת ההיגוי העליונה ללימוד מדע וטכנולוגיה, מר יעקב שמאי-יו"ר רשת עמל, ד"ר חנה ויניק-מנהלת המינהל למדע וטכנולוגיה במשרד החינוך, מר גרשון כהן-מנהל תחום טכנולוגיה במשרד החינוך, מר יעקב שינבוים-מפמ"ר מגמת הנדסת אלקטרוניקה ומחשבים ומגמת מערכות בקרה ואנרגיה במשרד החינוך ואחרים. הדוברים ציינו את רמתם הגבוהה של הפרויקטים שהשתתפו בתחרות.

תלמידים נוספים מרשת עמל שבלטו במקומות הראשונים בתחרות: יוסי גרונר ממכללת עמל "העמית" ראשל"צ, הגיש עבודת גמר "מחשבון מדבר לעוורים" בהנחיית מר יואל כהן, וזכה במקום השני בקטגוריית טכנאים-אלקטרוניקה ומחשבים מונחי המכללה. התלמיד אלעד וקנין ממכללת עמל חדרה, הגיש את הפרוייקט "מערכת לניתוב אות שמע" בהנחיית מר אבשלום צברי, וזכה במקום השלישי בקטגוריית הנדסאים באלקטרוניקה ומחשבים מונחי מכללה.

בדברי ברכתו לזוכים אמר יו"ר רשת עמל מר יעקב שמאי, כי הוא מלא תקווה שהתערוכה תהווה מנוף להמשך פיתוחה של מגמת חשמל-אלקטרוניקה ברשת עמל, ובוגרי המגמה ישתלבו בתפקידים מרכזיים בחילות השונים של צה"ל ואחר כך בתעשיות המתקדמות במשק.

[חדשות רשת עמל 23.5.06]


   
  הזוכה במקום הראשון תומר לוינהר מעמל ב` פתח תקווה, מציג את הפרוייקט  

תלמידי בית הספר הטכנולוגי עמל קריית חיים קיבלו תעודת הסמכה ממיקרוסופט העולמית

זאת במסגרת תוכנית לימודים ייחודית וחדשנית של מכללת מדיאטק הייטק, משרד התמ"ת, רשת עמל 1 ומיקרוסופט ישראל


11 מתלמידי בית ספר עמל קריית חיים, קיבלו תעודת הסמכה בינלאומית כמוסמכי תמיכת מחשבים מטעם מיקרוסופט.
התלמידים לומדים בפרויקט משותף של ביה"ס הטכנולוגי עמל 1 קריית חיים, מכללת מדיאטק הייטק, ועל פי תוכנית הלימודים של האגף להכשרה ולפתוח כוח – אדם במשרד התעשייה המסחר והתעסוקה ובפיקוחו ובשיתוף חברת מיקרוסופט העולמית.
משרד התמ"ת דאג להכשרת המורים המלמדים במגמה ושקד להתאים את תכנית הלימודים כמתבקש הן על-ידי המשרד לקראת בחינות ההסמכה המקצועיות והן לדרישות מיקרוסופט על מנת לזכות בנוסף לתעודת הגמר והמקצוע הממשלתית גם בהסמכה מטעם חברת מיקרוסופט.

כ-20 מתלמידי כיתות י` - י"א בבית הספר עמל קריית חיים, לומדים בשנת הלימודים הנוכחית בתוכנית לימודים ייחודית שנבנתה בהתאם לדרישות מיקרוסופט העולמית ומהווה פיילוט לשילוב הסמכת מיקרוסופט - MCDST במסגרת תכנית הלימודים של האגף להכשרה במשרד התעשייה המסחר והתעסוקה. התלמידים למדו במסלול משולב בתחום המחשבים – ויוכשרו לקראת טכנאי מחשבים ואנשי תמיכה.

במסגרת הפרוייקט, הכשירה והסמיכה מכללת מדיאטק הייטק את צוות מורי המחשבים של בית הספר התיכון עמל קריית חיים כמרצים מוסמכים מטעם מיקרוסופט, וליוותה אותם לאורך הפרויקט. תהליך ההכשרה כלל כתיבת תוכנית לימודים (בפיקוח משרד התמ"ת שבמחוז חיפה והצפון), אספקת חומרי הלימוד – כולם באנגלית ומותאמים לדרישות של חברת מיקרוסופט ושדרוג מעבדות בית הספר.
את בחינות ההסמכה התלמידים עברו במרכז הבחינות הגדול בצפון במדיאטק הייטק.

לדברי יו"ר רשת עמל יעקב שמאי, זהו שיתוף פעולה פורה בין משרד התעשייה המסחר והתעסוקה לבין מכללת מדיאטק /מייקרוסופט ,רשת עמל והתעשייה במדינת ישראל , תוך שילוב חברות תוכנה, לקידומו של הנוער בחברה הישראלית ולמען המשק הטכנולוגי המתקדם.

שרה חורש, מנהלת אגף בכיר להכשרה ולפיתוח כח אדם , ציינה את ההישג בו בפעם הראשונה עוברים תלמידי בית ספר טכנולוגי מבחנים ברמה הבינלאומית עם אחוזי הצלחה גבוהים ומקבלים תעודות הסמכה. לדבריה, האגף להכשרה יפעל להרחבת מגמה זו בה התלמידים מגיעים להישגים הן בתחום החינוכי והן בהקניית מקצוע טכנולוגי נדרש בשוק העבודה.

לדברי יריב ענבר, מנכ"ל מכללת מדיאטק הייטק, חשוב להבין שאחוזי ההצלחה הנם גבוהים בכל קנה מידה, 85 אחוז מהתלמידים שלמדו בפרויקט עברו את הבחינה, לעומת כ-65 אחוז שעוברים את הבחינה מכלל האוכלוסייה".

ענבר מוסיף כי מדובר בתוכנית בעלת ערך מוסף רב. "בתום תוכנית הלימודים, התלמידים מורשים לעסוק כטכנאי תמיכת מחשבים בחברות ובמעבדות שירות עוד בתקופת לימודיהם, ולאחר מכן יוכלו להיקלט בממר"ם וביחידות מובחרות של צה"ל כתומכי מיחשוב מוסמכים. הם מסיימים את הלימודים כאשר הם מוסמכים לעבודה במקצוע מבוקש ואיכותי".

לדברי פרוספר בן עזרא, מנהל ביה"ס הטכנולוגי עמל קריית חיים, הפרויקט המיוחד נכנס באופן רשמי לתוכנית הלימודים בשנת הלימודים הנוכחית, וההצלחה היא רבה. "השנה השתתפו בפרויקט 20 תלמידים, ומספר התלמידים צפוי לגדול בשנה הבאה. אנו גאים בכך שכל תלמידי הפרויקט עברו את הבחינה הבינלאומית בהצלחה, ומצפים להרחבת הפרויקט בשנה הבאה".

[חדשות רשת עמל 11.5.06]


   
  תלמידי עמל קרית חיים עם מנהל ביה"ס פרוספר בן עזרא ואנשי מיקרוסופט ישראל  

פרויקט הכשרה מקצועית לעולים מאתיופיה בעמל השרון כפר סבא

פרויקט ייחודי של הכשרה מקצועית לעולים חדשים צעירים מאתיופיה בגילאי 18 - 25, נפתח בבית הספר עמל השרון בכפר סבא.
הפרויקט הנו פרי של שיתוף פעולה בין האגף להכשרה מקצועית ולפיתוח כ"א במשרד התמ"ת, משרד הקליטה והסוכנות היהודית, וזכה לתמיכה נלהבת של הממונה על מחוז ת"א בתמ"ת מר דוד בונלי.
החל מחודש מרץ 2006 משובצים התלמידים בשתי קבוצות במקצועות מכונאות רכב ואומנות הבישול. קודם לכן, הם למדו במשך חודשיים לימודי עברית, מתמטיקה ואנגלית לקראת השלמה ל- 12 שנות לימוד.
בסיום לימודיהם יגשו התלמידים למבחני סיווג מקצועי, בנוסף לזכאותם לתעודה על סיום 12 שנות לימוד.
מנהל ביה"ס עמל השרון כפר סבא מר דב וייס, מסר כי שילוב התלמידים הללו בביה"ס זוכה לתמיכה ולעידוד רב ע"י התלמידים הוותיקים וצוות ביה"ס. לדבריו, שמע מפי התלמידים העולים תגובות של שביעות רצון רבה מתהליך הקליטה והלימודים בביה"ס.

[חדשות רשת עמל 9.3.06]


   
  התלמידים העולים בפרויקט בעמל השרון כ"ס לומדים את אומנות הבישול  

ייצוג נכבד למורי רשת עמל בכינוס הוקרה של התמ"ת למורים ומחנכים מצטיינים.
שבעה מורים מבתי ספר שונים של רשת עמל נבחרו ע"י ועדה ארצית של משרד התמ"ת כעובדי הוראה מצטיינים


למורים בבתי הספר של רשת עמל ייצוג נכבד בין הנבחרים כעובדי הוראה מצטיינים. כך התברר בסיום עבודת ועדה ארצית של משרד התעשייה המסחר והתעסוקה, אשר מונתה לבחור עובדי הוראה מצטיינים מבין כלל המורים בבתי הספר הטכנולוגיים שבפיקוח משרד התמ"ת. זאת במסגרת מבצע שיזם האגף להכשרה ופיתוח כח אדם במשרד התמ"ת, שנועד לשבח ולתגמל עובדי הוראה מצטיינים.
שבעה מורים מבתי ספר שונים של הרשת זכו לתעודות הוקרה ולמדליות כסף, שהוענקו להם בטקס מרשים וחגיגי שהתקיים ב- 7 במרץ 2006 במוזיאון ארצות המקרא בירושלים. הטקס התקיים במעמד סגן שר התמ"ת מר אלי אפללו, מנכ"ל משרד התמ"ת מר רענן דינור, מנהלת אגף בכיר להכשרה ולפיתוח כח אדם גב` שרה חורש והממונה על חניכות נוער במשרד התמ"ת מר יצחק קרונר.
המורים והמחנכים הזוכים הגיעו לארוע מלווים ע"י בני משפחותיהם ומנהלי בתי הספר שבהם הם מלמדים. בעקבות זכייתם של המורים מוענק גם פרס כספי שנועד להצטיידות, לכל אחד מבתי הספר.
שמות המורים והמחנכים שנבחרו ושזכו בפרס:
ודים זמיר - ביה"ס עמל בן עמי.
לינדה ג`באלו - ביה"ס עמל טייבה.
כרמן כהן - ביה"ס עמל שרונים הוד השרון.
רחמים יצחקי - ביה"ס עמל השרון כפר סבא.
אירית גיחז - ביה"ס עמל עפולה.
מסראווה איאד - ביה"ס עמל רהט.
אורי פרץ - ביה"ס עמל דימונה.

[חדשות רשת עמל 8.3.06]

יוגה למניעת אלימות בעמל עפולה

מנהלת בית הספר אופק עמל 1 בעפולה , הגברת ורה קרניאל, החליטה לנקוט בפעילות מבורכת להפגת המתחים ומניעת האלימות בבית הספר. פעם בשבוע מקבלים תלמידי שכבות י`-י"א שיעורי יוגה במסגרת בית הספר, ואילו תלמידי כיתה ט` מקבלים שיעורי קראטה.

שיעורי היוגה, מתקיימים בכל יום ה` במהלך שעות הלימודים ומתקבלים בהתלהבות על ידי התלמידים.

המורה ליוגה, דן ארליכמן, מסביר כי היוגה מושתתת על המושג של אי פגיעה כפילוסופיה ותפיסת עולם, אי פגיעה באופן טוטאלי, כלפי חוץ וכלפי פנים, ולכן כה מתאים לפרוייקט מניעת אלימות, הקיים בבית הספר.

ארליכמן: "היוגה בנויה על הלימוד העצמי להתבוננות כלפי חוץ וכלפי פנים, ולהסתכל על עצמנו כדי להבין טוב יותר את מה שקורה בחוץ. לכן, חלק חשוב בשיעור יוגה הוא החלק שאנו קוראים לו מדיטציה". לדעת ארליכמן, לוקח זמן להכיר את היוגה, אמנות החיים. "לא כל התלמידים מתחברים אליה מיידית, אך במהלך הזמן הם מפנימים את היכולת לעשות את הדבר הנכון בזמן הנכון ובמקום הנכון. אני מאמין גדול בכך שהיוגה יכולה לתרום להפחתת האלימות בבית הספר".

[חדשות רשת עמל 22.12.05]

בית-הספר "עמל טכנולוגי" באר שבע, זוכה פרס החינוך לשנת תשס"ה, משתף פעולה עם חברת "מפעלי תובלה" באר-שבע

חברת "מפעלי תובלה" באר שבע תרמה השבוע סך של 3000 ₪ לטובת תלמידי בית-הספר "עמל טכנולוגי" באר-שבע. התרומה תשמש לרכישת חומרי לימוד: ספרים, כלי כתיבה, מחברות וכן הסעות לבית-הספר.
תרומת החברה "מפעלי תובלה" מהווה תמיכה לתלמידים המצטיינים בבית-הספר ומטרתה לקדמם להישגים גבוהים.
הפרויקט המיוחד בין בית-הספר "עמל טכנולוגי" באר שבע, לבין חברת "מפעלי התובלה" באר שבע, החל לפעול בשנת הלימודים תשס"ה, בליווי משרד התמ"ת. הפרויקט עסק בהיכרות והעמקת הקשר של בית הספר עם עולם התעשייה והמסחר.
הנכונות הרבה ושיתוף הפעולה בין מנכ"ל "מפעלי תובלה" ד"ר מאיר אנגלרט, לבין כל צוות עובדיו, הניב המשך שיתוף פעולה, זו השנה השנייה, שבא לידי ביטוי גם בהענקת מלגות ובתמיכה לתלמידי בית- הספר.
חשוב לציין, כי במהלך השנתיים האחרונות קלט המפעל תלמידים מבית הספר ממגמת הרכב. מנהל בית הספר, מר שלום בוקריס מוסר, כי תלמידי בית-הספר זוכים לטיפוח וקידום מקצועיים הראויים להערכה רבה ויש בהם לשמש דוגמה למעורבות התעשייה בחינוך בפרט ובחברה בכלל.
בית-הספר "עמל טכנולוגי" באר-שבע, זכה בפרס החינוך העירוני על-שם יצחק ולבר ז"ל לשנת תשס"ה, על פי החלטת ועדה מיוחדת בראשות הפרופסור שלמה בק המשותפת למשרד החינוך, עיריית באר-שבע, ארגון המורים העל-יסודיים והסתדרות המורים.

(חדשות רשת עמל 14.12.05)

חיל האוויר תרם מטוס F-16 לביה"ס עמל הולץ

חיל האוויר תרם את המטוס כדי לאפשר לתלמידים להתמחות במערכות טכנולוגיות מן המשוכללות בעולם


בתום מבצע מורכב "נחת" לאחרונה בבית הספר עמל הולץ, מטוס F-16 שנתרם ע"י חיל האוויר. זאת במטרה לאפשר לתלמידי ביה"ס להתמחות במערכות טכנולוגיות מן המשוכללות ביותר בעולם. בתום הלימודים ישרתו התלמידים במערך הטכני של חיל האוויר, ויהוו את העתודה הטכנולוגית של החיל.
במסגרת ימים פתוחים שיתקיימו בביה"ס לקראת ההרשמה לתיכון ולמכללה, יוכלו בני הנוער לבוא ולהתרשם מהמטוס החדש.
בית הספר עמל הולץ נוסד בשנת 1954 ע"י רשת עמל בשיתוף עם חיל האוויר. הוא מוכר ע"י משרד החינוך וחיל האוויר כבית ספר ארצי ללימודי מקצועות התעופה.
בית הספר וחיל האוויר מציעים לבוגרי ובוגרות כיתות ח` ו- ט` מכל רחבי הארץ מסלול לימודים ייחודי - שוחרות חיל האוויר. המסלול משלב לימודי טכנולוגיה מתקדמת, תעודת בגרות ושירות אתגרי בחיל האוויר. במהלך הלימודים עוברים התלמידים הכשרה מיוחדת למקצועות הנחוצים בחיל. בבית הספר שלוש מגמות עיקריות: הנדסת מכונות תעופה, הנדסת מערכות פיקוד הספק ובקרה, אלקטרוניקה ומחשבים.
ביה"ס שם דגש מיוחד על חינוך למצויינות. כיום, אחוזי הזכאות לבגרות בביה"ס הם מהגבוהים בארץ, כשאחוזי ההצלחה בבגרות באנגלית אף קרבים ל-100 אחוזים. מרבית התלמידים לומדים 28 יחידות לימוד, וחלקם ניגשים אף לבגרות בהיקף של 38 יח"ל (פיזיקה, מתמטיקה ומקצועות טכנולוגיים ברמה של 5 יח"ל).
אלי ברנדיס, מנהל ביה"ס, מציין כי חלק גדול מהתלמידים ממשיכים לכיתות י"ג-י"ד, לתואר טכנאי והנדסאי מוסמך. אכן רבים מבוגרי המכללה משמשים בתפקידי מפתח בחיל האוויר ובתעשיות ההיי טק.
נערים ונערות המעוניינים להתרשם מביה"ס ולצפות במטוס החדש שהוצב בו, מוזמנים להגיע לימים פתוחים:
יום חמישי, 2/3/06 בשעות 20:00-15:00
יום שישי, 3/3/06 בשעות 14:00-9:00.

(חדשות רשת עמל 8.12.05)


   
  תלמידי ותלמידות ביה"ס עמל הולץ ליד מטוס F-16 שחיל האוויר תרם לבית הספר  

הישגים מהגבוהים ביותר בארץ לבית הספר עמל עמק חרוד בפרויקט "מיצוי ומצוינות במתמטיקה"


משרד החינוך בישר לא מכבר לבית הספר "עמל עמק חרוד" כי הפרויקט "מיצוי ומצוינות", המיושם בבית הספר זו השנה הרביעית, מצליח באופן יוצא דופן, בהשוואה לבתי ספר אחרים בהם הוא פועל. המדובר בפרויקט ניסיוני של משרד החינוך בשיתוף עם האוניברסיטה העברית והטכניון.
את ההצלחה ניתן לזקוף למורה בלה מילמן, שהביאה 75% מהקבוצה לציון של 100, ואת כולם (100%) לציונים של מעל 88, בעוד שברמה הארצית הגיעו 80% מן המשתתפים בקבוצת המיצוי לציון 80 ומעלה.

מטרת פרויקט "מיצוי ומצוינות" היא מיצוי הפוטנציאל למצוינות בקרב תלמידים חלשים והעשרת התלמידים החזקים.
הפרויקט נועד לשפר את הדימוי העצמי של התלמידים המתקשים בלימודים בכלל ובמתמטיקה בפרט. מנהל בית הספר מר שי לוביאניקר מוסר, כי בית הספר הקדיש מחשבה רבה ביישום הפרויקט ומאפשר לתלמידים ללמוד בקבוצות קטנות ולקבל יחס יותר אישי, יותר שעות מתמטיקה, ספרים מיוחדים למתקשים ועוד.

הפרויקט מיושם ב-70 בתי ספר והוא מעניק לתלמידים יותר שעות לימוד במתמטיקה, ספרים מיוחדים אשר נכתבו על-ידי האוניברסיטה העברית והטכניון, הדרכה והכשרה של המורים וכמובן למתקשים, פיצול יחידות הבגרות ואפשרות לגשת ליחידה אחת כבר בכיתה ט`.

בית הספר "עמל עמק חרוד" מציע לתלמידיו להוסיף בכל שנה יחידה של בגרות במתמטיקה. שיטה זו באה כדי להקל על המתקשים במתמטיקה ועוזרת להם ללמוד את היחידות לבגרות במתמטיקה שנה אחר שנה, ובכך מחזקת את יכולתם המתמטית ותורמת להישגים חיוביים יותר, ובסופו של תהליך למיצוי המצוינות.
(16.11.05)

תלמידי מגמת המחשבים בבית-הספר "עמל 1 לוד" מתחזקים מחשבים של מוסדות החינוך ושל כלל תושבי העיר במסגרת פרויקט ייחודי, המשלב עזרה לקהילה ולימודי מחשבים

במסגרת הפרויקט מקבלים מוסדות החינוך ותושבי העיר תמיכה מקצועית מתלמידי המגמה, ללא תשלום, תחת הדרכתם של מורי המגמה


מוסדות החינוך בעיר לוד, המתקשים לכלכל את תחזוקת מערכות המחשב שבידם, כמו גם תושבי העיר לוד, יוכלו גם השנה ליהנות משירותי תיקון ותחזוקה למחשב, הניתנים ללא תשלום על ידי תלמידי מגמת המחשבים בבית הספר "עמל 1" לוד.

בעקבות הצלחתו של פרויקט ייחודי, שיזם בשנה שעברה צוותו החינוכי של בית הספר יחד עם מנהל בית הספר, מר אילן הקארי, ישולבו גם השנה מתן שירותים לקהילה יחד עם למידה מעשית, שמקבלים תלמידי בית הספר ממורי מגמת המחשבים.
כל מוסדות החינוך בעיר לוד: צהרונים, גנים ובתי ספר, הוזמנו יחד עם כלל תושבי העיר להגיע לבית הספר עם המחשבים שבבעלותם, ולקבל חינם אין כסף שירותי תיקון ותחזוק מקצועיים (הנאמדים בכ – 50 דולר לשעת עבודה).

את השירות הייחודי מעניקים בהתנדבות תלמידי מגמת טכנולוגיות מערכות מידע, תחת פיקוחם הצמוד של מורי המגמה.

ממנהל ביה"ס מר אילן הקארי נמסר, כי בהתאם לחזונו החינוכי של ביה"ס, פותח הפרויקט הייחודי בפני תלמידי המגמה, שער למגע ישיר עם הקהילה, תוך כדי קבלת הזדמנות ליישום פרקטי של החומר העיוני, הנלמד תחת הדרכה צמודה.

הפרויקט הייחודי, הוא רק אחד מתוך סדרת פרויקטים מתוכננים, שמקיים בית הספר, להידוק הקשר בין תלמידי בית-הספר לקהילה. האסטרטגיה החינוכית, העומדת ביסוד השאיפה לעידוד הקשר בין תלמידי בית הספר לקהילתם וסביבתם, נובעת מן האמונה העמוקה, שהענקת הזדמנות למיצוי כלל יכולותיהם וכישוריהם הפוטנציאליים של התלמידים, מפריחה רצון להגשמה ומעודדת אווירה לימודית בבית-הספר.
(16.11.05)

הישג חינוכי מרשים למקיף עמל צפת:
המחנכת אבלין פריימן זכתה בפרס המורה היזם לשנת 2005 ע"ש רקנאטי-צ`ייס-רש"י, על היוזמה החינוכית: "מנהיגות כיתתית".
אבלין זכתה בפרס (לצד 16 זוכים נוספים), מבין 256 מועמדים ברחבי הארץ.
הפרס הוענק במוזיאון ת"א במעמד שר הביטחון, הרמטכ"ל, מנכ"לית משה"ח ואישים נוספים.


המחנכת אבלין פריימן מבית הספר מקיף עמל 1 צפת זכתה בפרס רקנאטי-צ`ייס-רש"י למורה היזם. אבלין מחנכת כיתת מב"ר(מסלול בגרות רגיל),זכתה בפרס על יוזמה ייחודית, בתחום החינוך, הנקראת: "מנהיגות כיתתית". אבלין זכתה בהחלטה שהתקבלה פה אחד, מבין 256 מועמדים.
בפרס רקנאטי צויין כי מדובר ביוזמה חינוכית ראשונה מסוגה בארץ.
מנהלת בית הספר בתיה וישניה, עודדה את המורה והכיתה בפיתוח היוזמה, תמכה בה ומציינת, כי בית הספר קיבל פנייה להוביל ולהנהיג יוזמות דומות בבתי ספר נוספים בארץ.

מחנכת הכתה, גב` אבלין פריימן אשר במקצועה מלמדת לימודי תנ"ך ומחשבת ישראל, הקימה "מנהיגות כיתתית" לאחר תהליך חינוכי של חצי שנה של הפנמת ערכי יסוד כמו: חופש הבחירה, ערבות הדדית, אחריות ללמידה ומתוך אמונה כי האחריות להצלחה וכישלון היא של התלמיד וכן גם התוצאות.

במהלך תהליך זה נוסדה המנהיגות הכיתתית הראשונה בארץ. שבעה נבחרים שלהם יש סמכויות, שהוענקו להם ע"י המחנכת וההנהלה. המנהיגות היא למעשה יד ימינה של המחנכת. הם מהווים שבעה זוגות עיניים בכל שיעור.
* הם אחראים וערבים להצלחת כל תלמיד בכתה.
* הם אחראים על נוכחות מלאה של כל התלמידים ואם יש צורך הם משכימים אותם.
* הם אחראים על מהלך שיעור תקין ובזמן, ובזכותם נמנעה בעיית האיחורים.

המנהיגות ערבה להצלחה בתחום הלימודי. הם הצליחו למנוע נשירה של תלמידים בכתה י"א ו/או כשלון בבחינות הבגרות. הם אלו שלקחו על עצמם ללמד את חבריהם שאינם מצליחים, והפלא הוא שהם אינם רואים בזה עול אלא זכות!

מה קרה לנוער הזה במהלך שנתיים (בכיתה י` ו-י"א) שאינו קורה לשאר בני הנוער בארץ???

הם נפגשים אחת לשבוע בבתי חברי המנהיגות עם המחנכת ועם ההורים המארחים ודנים בקשיים שעולים במהלך השבוע. הם מדווחים על כל מה שנעשה במהלך כל שיעור, מתחבטים, דנים ומעלים הצעות לטיפול, לשיפור והכל בהנחיית המחנכת ובאישור הנהלת ביה"ס.
הנהלת ביה"ס מצהירה – אין בעיות משמעת או תפקוד עם כיתה זו. למעשה המנהיגות מטפלת בכל הקשיים שעולים, הם עושים זאת מרצונם, מזמנם ועם הרבה אהבה ונתינה. לדבריהם: "ככל שאני מעניק יותר אני מקבל יותר", כשהערך העומד לנגד עיניהם אחריות וערבות הדדית. הם משמשים מודל לחיקוי הן ברמה כיתתית והן ברמה בית ספרית.
בד בבד עם העלייה ברמה הערכית והמוסרית ישנה עלייה ניכרת בהישגים הלימודיים ובהצלחה שלהם בבחינות הבגרות.

הצלחת פרוייקט המנהיגות הכיתתית הובילה לעליה משמעותית בהישגים הלימודיים. הממוצע הכיתתי של כל הכיתות שבהן יושם הפרוייקט עלה משמעותית.

מנהלת בית הספר, בתיה וישניה, מספרת כי "גב` אבלין פריימן מלמדת בבית הספר זו השנה הרביעית ומשמשת כמחנכת כיתה יב`, מורה לתנ"ך ומחשבת ישראל. בתקופה זו בלטה גב` פריימן כמורה בעלת אישיות מרשימה, נועם הליכות, מקצועיות, מסירות ורגישות בלתי רגילה לפרט ולכלל".
עוד הוסיפה המנהלת, כי בשנת תשס"ד היה אחוז הזכאים לבגרות 86% בכיתות מב"ר בבית הספר. זאת לעומת 54% בממוצע הארצי.

הטקס התקיים ב-15.9.05 במוזיאון ת"א במעמד שר הביטחון, הרמטכ"ל, מנכ"לית משרד החינוך ואישים נכבדים נוספים.

בי"ס עמל קרית מלאכי זכה בפרס הארצי ע"ש שלום לוין להוראת השואה והמאבק נגד הגזענות והאנטישמיות

בית הספר דורג במקום הראשון.

זו הפעם הראשונה שבית ספר שש שנתי זוכה בפרס זה.


בית הספר המקיף השש שנתי עמל קרית מלאכי, זכה בפרס היוקרתי על פעילות חינוכית ייחודית בהוראת השואה והמאבק נגד האנטישמיות. הפרס על שם שלום לוין, מוענק מדי שנה על ידי עמותה מטעם הסתדרות המורים. הפרס ניתן על שיתוף הפעולה הנרחב של התלמידים, והעבודה המסורה והאחראית של סגל המורים.
ועדת הפרס בראשותו של ד"ר אברהם רוכלי, בחנה עשרות בתי ספר בארץ שמבצעים תכניות בתחום הוראת השואה ומניעת האנטישמיות, בדקה בקפידה את תכנית ההוראה והחינוך האזרחי בתחום הכרת ה"אחר" ומצאה כי ביה"ס עמל קרית מלאכי מוביל בתחום זה.
בית הספר קיים יום מיוחד לציון שחרור מחנה אושוויץ. יום זה כלל תליית כרזות בבית הספר וסדנאות לימוד ודיונים. זאת בנוסף לפעילות מיוחדת לקבלת ה"אחר".
מנהלת בית הספר, אורנה ירקון, מציינת כי יעדי החינוך בבית הספר הם ליצור זיקה בין התלמידים לערכים המובילים של הדמוקרטיה, יהדות וציונות. תפיסה זו באה לאה לידי ביטוי גם בסיורים שמקיים בית הספר, בטקסים, בסרטים מוקרנים, באתר האינטרנט של ביה"ס ובעיתון שהוא מפיק.
יחד עם מנהלת ביה"ס, הובילו להישג הזכיה בפרס: רוי-טל מונצ`ז רכזת החינוך האזרחי, צוות ההיסטוריה והרכז גדעון קרס, המורים אהרון כהן איילת פינסק ואבריאלה, זהבה דובדבני ורכזות כל השכבות בביה"ס.
טקס הענקת הפרס יתקיים בתחילת שנה"ל תשס"ו.

ביה"ס עמל טכנולוגי צפת זכה במקום השני בתחרות יזמים צעירים ישראל

בית הספר עמל טכנולוגי צפת זכה במקום השני בתחרות יזמים צעירים ישראל, שהתקיימה ב- 8/6/05 בכרמיאל. בתחרות השתתפו 13 בתי ספר תיכוניים.
תלמידי בית הספר עמל טכנולוגי צפת שזכו בתחרות הם מכיתות י"א במגמות מולטימדיה וחשמל. במהלך השנה השתתפו התלמידים בפרויקט "יזמים צעירים ישראל", ורכשו באמצעותו כלים הנהוגים בעולם העסקי. הם הקימו חברה בשם "אטרקציה", ופיתחו שני מוצרים פרי יוזמתם ויצירתם: אורגן אורות וכריכון-עטיפה לכריכים.
במרוצת שנת הלימודים התלמידים גייסו הון על ידי ביצוע עבודות שונות: יום קטיף, רחיצת מכוניות, הפעלת דוכני מכירה לממכר חפצי אמנות פרי יצירתם ועוד.
כמו כן פתחו חשבון בנק. שלושה מנחים עסקיים ליוו אותם במהלך השנה.
מנהלת ביה"ס גב` מזל אסידו מסרה: "התלמידים יצרו קשרים עם חברות מובילות כמו ד"ר לייט וחוגלה, שאיתן הם עדיין מנהלים משא ומתן למכירת רעיונותיהם המקוריים".
תלמידי ביה"ס למדו לערוך סקרי דעת קהל ולעבוד כצוות מגובש. לכל תלמיד היה תפקיד בחברה שהוקמה: יו"ר, מנכ"ל, סמנכ"ל, גזבר, מזכירות ועוד.
התלמידים הופיעו בהצלחה בפני חבר שופטים שהקשו באין ספור שאלות לגבי החברה ומוצריה. בסיום התחרות הוענקו להם שלוש תעודות: ציון לשבח על התגברות על מכשולים, תעודה המקנה להם המשך פעילות החברה והשתתפות ביריד בינלאומי שיתקיים במרץ 2006 ותעודה המזכה אותם במקום השני בתחרות.


מסלול ייחודי בעמל עפולה: טכנאי תמיכה מוסמך מטעם מייקרוסופט


תלמידים בבית הספר התיכון הטכנולוגי עמל עפולה יכולים להתמחות במקצוע מבוקש מאוד בשוק – טכנאי תמיכה במערכות הפעלה. בסיום ההתמחות יזכו בתעודה שעליה חתומה חברת מייקרוסופט.

מנהלת בית הספר עמל עפולה, ורה קרניאל, מוסרת כי הקורס מועבר לאחר שעות הלימודים לחלק מתלמידי כיתות יא`-יב` במגמת תחזוקת מחשבים.
המסלול החדש מועבר על ידי רכז מגמת תחזוקת מחשבים עופר כהן, בעל הסמכות מטעם מייקרוסופט. כהן מסר כי מדובר בקורס יוקרתי מאוד שנלמד בארץ במספר מכללות במסגרת לימודים לתואר. על מנת לקבל את התעודה הבינלאומית של מייקרוסופט יצטרכו התלמידים לעבור שתי בחינות חיצוניות.

בסיום מסלול של שבעה חודשים ועמידה בבחינות החיצוניות, יקבלו בוגרי הקורס תעודת MCDST, שמשמעותה – טכנאי תמיכה במערכות הפעלה מייקרוסופט.

התעודה תקנה לבוגרים אפשרויות עבודה מרובות, כמו למשל בחברות אינטרנט או בארגונים גדולים, שבהם יש מחלקת תמיכה.

לראשונה בישראל: מגמת אופנוטרוניקה במכללת עמל מקס פיין

מכללת עמל מקס פיין תחל בשנה הבאה להפעיל מגמה חדשה וייחודית של לימודי "אופנוטרוניקה", במסגרתה, יוכשרו תלמידים ברזי הטיפול, תחזוק ותיקון של רכבים דו גלגליים, וביניהם: אופנועים, קטנועים וטרקטורונים.

לימודי האופנוטרוניקה במכללת עמל מקס פיין יתקיימו תוך שילוב של לימודים תיאורטיים מחד ולימודים מעשיים מאידך, במטרה להעניק ידע רב ומעמיק ביותר בתחומי המכונאות, מערכות חשמל, אלקטרוניקה, מחשבים ושיטות אבחון ממוחשבות, אשר יאפשרו להם לפתח את המיומנויות הדרושות בתפעול, בתחזוקה ובאבחון של תקלות טכניות באופנוע.

זוהי למעשה הפעם הראשונה שתפעל בישראל מגמה שתעניק הכשרה מקצועית בתחום מכונאות הרכבים הדו גלגליים. הכשרה מקצועית בתחום התקיימה עד כה על ידי התנסות מעשית בלבד במוסכים, או שהתלמידים נאלצו ללמוד ולהשתלם בבתי ספר פרטיים בחוץ לארץ, ללא קבלת הכשרה עיונית כלשהי בתחום.
יתרונה הבולט של המגמה החדשה הוא בעובדה כי התלמידים ירכשו, לצד לימודיהם לקראת תעודת בגרות טכנולוגית, מקצוע נדרש במשק הישראלי ובעולם בכלל.

הרעיון להקמת מגמת לימודי אופנוטרוניקה נולד בעקבות העלייה המגמתית שנרשמת בשנים האחרונות במספר כלי הרכב הדו גלגליים שעולים על הכביש, בעיקר בתל אביב ובערי המרכז. למעלה מ-80,000 אופנועים וקטנועים נעים על כבישי הארץ ורבים מהם הם בעלי מערכות מתקדמות ביותר. המטרה היתה להתאים את אנשי השירות לאותן מערכות פנימיות מורכבות של האופנועים.

מנהל מכללת עמל מקס פיין, ד"ר יוסי לנר מסר: "עמל מקס פיין שהינו בית הספר הטכנולוגי הראשון בישראל, שם לו כמטרה לעמוד בחזית ענף הרכב ולהכשיר את הדור הבא של בעלי המקצוע בתחום השירות לרכב, בעיקר בזמנים שבהם נרשמת עלייה גדולה במספר האופנועים העולים על כבישי הארץ ובמערכות המתקדמות בהן מתהדרים אותם כלי רכב".

ראשי התאחדות התעשיינים בוחנים אפשרויות
לשיתוף פעולה עם רשת עמל


הנהלת רשת עמל אירחה במרכז הרשת בת"א את ראשי התאחדות התעשיינים, במטרה לבחון אפשרויות לשיתוף פעולה בין התעשייה לבין רשת עמל.
במפגש השתתפו מטעם התאחדות התעשיינים: שרגא ברוש נשיא ההתאחדות, מנכ"ל התאחדות התעשיינים יורם בליזובסקי, וכן תעשיינים חברי ועדת החינוך של התאחדות התעשיינים, ביניהם ראשי אל-אופ, רקח תרופות, ישראמט, תמאיל, כרכום, דאקרים.
מטה רשת עמל הציג בפני התעשיינים את העשייה החינוכית והחברתית של הרשת, את רמת ההישגים הגבוהה ואת אחוזי ההצלחה הגבוהים של תלמידי הרשת במבחני הבגרות. כמו כן הוצגה הפריסה הרחבה של בתי הספר של רשת עמל ושל מכללות עמל הישגים ברחבי הארץ .
במפגש הציגו התעשיינים את בעיית המחסור החמור של אלפי עובדים מקצועיים במפעלים ובחברות ההיי-טק. נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש ויו"ר רשת עמל יעקב שמאי סיכמו שיוקם צוות משותף שיפעל לגיבוש מענה חינוכי הולם אשר יאפשר להכשיר תלמידי תיכון ומבוגרים לעבוד בתעשייה. כמו כן ידון הצוות במגוון אפשרויות נוספות לשיתופי פעולה.


   
  דנים על שיתוף פעולה: ראשי התאחדות התעשיינים ויו"ר רשת עמל יעקב שמאי