ליחידות 1 - 3 באורט  
השתלמות מדעי המידע  
 
מידענות ארגונית (יח"ל 5) >ניהול תוכן

ניהול מסמכים זה לא ניהול תוכן
כתב: עמי סלנט, מפט עמל. ערך: דר אשר עידן
לקרוא לניהול מסמכים - ניהול תוכן, זהו ניסיון מכובד להכניס ארכיטקטורה מיושנת לתוך פלח שוק חדש הגדל במהירות.

אולם, פלח השוק גדל, לא מפני שארגונים מעונינים לשלם לניהול המסמכים שהם שמים במערכת הייחודיות ליצרנים – הוא גדל כי, הארגונים רוצים לנהל את התכנים שמופצים בכל רחבי הארגון שלהם.

הדבר האחרון שמערכת ניהול תוכן צריכה לעשות הוא לשכפל תכנים וזה בדיוק מה שכמה חברות לניהול מסמכים עושות.

חלק מהשחקנים מתייחסים לניהול תוכן (הם מתכוונים ל- מסמכים) כאל דייג בבריכת שחייה. אם תמלא את הבריכה עד הסוף ולעיתים קרובות, אתה יכול להיות בטוח שתתפוס את הדג הנכון כל הזמן.

פרויקט ניהול תכנים אמיתי מאפשר ללכוד כל דג בכל זמן באוקיינוס הנתונים והמידע של הארגון. לא מדובר באיתור תוכן במערכת ייחודיות, סטרילית, אלא בעבודה בסביבה הטבעית של המערכות השונות של כל הארגון.

תוכן הוא לא רק מסמכים מובנים, כפי ששחקני ניהול המסמכים היו רוצים שהעולם יאמין – למעשה, כל דבר הוא תוכן.

למערכת ניהול התוכן מחובר ישירות מידע אך לא רק. מידע ERP, מידע מבסיס הנתונים, קבצים, ישומים, דפים מהרשת, גרפיקה, תבניות המפורסמות ברשת, קטעי צט, קודי תוכנות, סיסמאות, נתוני LDAP, חדשות מוזנות, קטלוגים של מוצרים, מלאי, מחירי משלוחים, תמונות, דואל –למעשה - כל מה שיכול להישמר באופן אלקטרוני.

ההגדרות הצרות של תוכן הן רעות לפחות כמו החברות הטוענות שהן, יותר מידי מתמקדות באספקט אחד של ניהול תוכן.

זה לא מספיק לשים תכנים במערכת כך שניתן יהיה להשתמש בהם באינטראנט או באינטרנט. הפרויקט מבזבז זמן ומשאבים להזיז את המידע הזה ממכלי המידע המקוריים שלו, לפרסם את זה ולנסות לסנכרן אותו שוב.

ומה לגבי עדכון המידע? מה עם מידע בזמן אמת? מה בדבר הורדת עלויות ה-IT במקום לעלות אותם בעזרת בנייה של מערכת וממשק נפרדים וחדשים?

ארגונים מדברים על לכידה של תכנים מהמערכות המשותפות – זה מושלם אם המלאי והמחירים שלך נשארים אותו דבר תמיד. ניהול תכנים זה יותר מלכידה, אחסון ופרסום – זו גישה בזמן אמת לכתיבה/קריאה של התכנים, אלו השירותים המוספים לטופ של התכנים, (כמו הרשאות, סינון, אינדוקס, קידוד והשוואות) וזה איחוד מערכות ובסיסי מידע – יצירת סכמות מידע השקופות למשתמש.

ניהול תכנים הוא היכולת לפרסם נתונים מהמערכת ה-ERP בבריטניה ומידע קטלוגי ביפן בדפי WEB או PDA או PDF, ואז לנתב תגובה ישירות בחזרה לתוך המערכות הללו ובנוסף לשלוח זאת גם למערכת התשלומים בטייואן, בזמן אמת, תוך שימוש בקבוצת מאפיינים מקומיים – כל זאת מבלי שהמחבר יהיה חייב להבין קידוד, עיצוב אתרים או את מבנה מערכות המידע.


קובץ מצורף:  ch5-2.doc
קישורים מצורפים:
   ניהול מסמכים זה לא ניהול תוכן

פעילויות בנושא
ניהול תוכן: כלים

 הוסיפו תגובה      שילחו פריט      הורדת הפרק


תגובות 0 לכתבה זו התפרסמו
תגובות