ליחידות 1 - 3 באורט  
השתלמות מדעי המידע  
 
טכנולוגיות ידע (יח"ל 4) >מגמות חדשניות

קולבורציה
דר אשר עידן
קולבורציה פירושה שיתוף פעולה בין יחידות שונות בתוך הארגון או בין ארגונים שונים. התועלות של קולבורציה הן: אפשרות לאיגום משאבים אד-הוק לצורך פתרון בעיה ספציפית, גמישות, מניעת הבזבוזים הכרוכים בהמצאת הגלגל בכל פעם מחדש ביחידות שונות בתוך אותו ארגון, ומהירות הנובעת מעבודה מקבילית במקום סדרתית.

חברה כמו tacit.com מאפשרת כיום ניהול ידע שיתופי באמצעות מנוע חיפוש מומחים שאמור לאתר בתוך הארגון ומחוץ לארגון מומחים לצורך של פרויקט מחקר ופיתוח ספציפי. ללא מנוע שכזה, 75 העובדים של חברת לוקהיד בפרוייקט 200 מיליארד הדולר, יתקשו מאוד לשתף בידע המחקרי-פיתוחי הנדרש עשרות פירמות ואלפי מהנדסים וחוקרים.
חברה אחרת epeople.com מאפשרת תמיכת לקוחות ושירות לקוחות שיתופי באמצעות מנוע בניית צוותי אד-הוק לצורך פתרון בעיה מסוימת שמתעוררת אצל הלקוח. צוות אד-הוק הוא צוות שנאסף ממחלקות שונות בתוך אותו ארגון או מארגונים שונים או אפילו מלקוח של הארגון, פותר את הבעיה המוגדרת ומתפזר. גם במקרה של ניהול ידע שיתופי וגם במקרה של שירות לקוחות שיתופי, יש סכנה שהלקחים שנאספו בפתרון בעיה מסוימת יאבדו בסיום הפרוייקט ולכן שתי החברות מציעות כלים לשימור הידע שנוצר בזמן אמת בתהליכי המחקר, הפיתוח והשירות.


קישורים מצורפים:
   tacit.com
   epeople.com
לתת הפריט הקודם  
מעבר מהיר לתתי הפריטים:
 אינטגרציה: הבנה בין יישומים
 אוטומציה: מכוח חשמלי לכוח אינטרנטי
 קולבורציה

פעילויות בנושא
מגמות חדשניות במדעי
מגמות חדשניות במדעי

קישורים בנושא
SETI
WS-I
Tacit
 הוסיפו תגובה      שילחו פריט      הורדת הפרק


תגובות 0 לכתבה זו התפרסמו
תגובות