חנוכת סדנאות חדישות בבית הספר עמל טכנולוגי נצרת

02/02/2017

סדנאות חדישות נחנכו בטקס חגיגי שנערך בבית הספר עמל טכנולוגי נצרת, במעמד מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום עיני, סגן ראש העיר המאם אבו אחמד, מנהל האגף להכשרה מקצועית במשרד העבודה שולי אייל, ממונה פיקוח מקצועי פדגוגי משה כץ, מפקח פדגוגי כולל ויסאם סואלחה, המפקחת על הצוותים הטיפוליים זהבה ספיר, המפקחים המקצועיים של המגמות השונות, חברי הנהלת מטה קבוצת עמל, מנהל בית הספר גזאל עונאללה וצוות בית הספר.
נחנכו אולפן צילום וחדר עריכה חדישים של מגמת צילום, סדנאות מחשבים ומעבדות טלפונים סלולריים, סדנת איפור וגם חדר מורים חדש.
תלמידי ומורי מגמת אומנות הבישול הכינו מטעמים מדהימים: קובות, סוגים שונים של מרקים, ספיחה (בצק עם בשר), סלט טאבולה ועוד.
בביה"ס לומדים כיום 492 תלמידים, 80 מהם בנות.

חיבור אמיתי לתעשייה
מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום עיני אמרה: "חנכנו היום סדנאות חדישות של מקצועות פרקטיים שרלוונטיים לחיי התעסוקה. יש פה חיבור אמיתי לתעשייה". היא דיברה בשבחו של מנהל ביה"ס גזאל עונאללה ואמרה "אני גאה בך ובצוות בית הספר על העשייה החינוכית והחברתית שלכם. הכי חשוב שבסוף רואים כאן את הילדים מאושרים". היא הודתה לראש העיר נצרת עלי סאלם. "בזכותו כל זה התאפשר" הדגישה. כמו כן הודתה לראש האגף להכשרה מקצועית במשרד העבודה שולי אייל ולכל אנשי האגף על שיתוף הפעולה הפורה.

המודל הנכון
סגן ראש העיר המאם אבו אחמד אמר: "בית הספר הזה של רשת עמל הוא מספר 1 בעיר נצרת".
מנהל האגף להכשרה מקצועית שולי אייל אמר: "אני מאמין שחינוך מקצועי כמו זה שאנו רואים כאן בבית הספר, הוא המודל הנכון. נעשה הכל כדי שבתי הספר האלה ימשיכו לצמוח ולהתפתח".
מנהל ביה"ס גזאל עונאללה סקר את הישגי בית הספר ואמר: "יש בבית הספר הרבה מאוד תוכניות ייחודיות. בית הספר נותן מענה מצוין לצורכי האוכלוסייה. יש כאן שילוב מנצח של עבודה משותפת בין רשת עמל, משרד העבודה והעירייה.

לומדים בדרך אחרת
 את פני הבאים לטקס קידמה תצוגה מרשימה של תוצרי למידת PBL של תלמידי בית הספר, למידה באמצעות חקר ופרויקטים במגמות הלימוד השונות. עו"ד רוית דום עיני אמרה: "מחמם את הלב לראות את תוצרי התלמידים. התלמידים שלנו בעמל לומדים כיום בשיטה חדשנית, בדרך אחרת, ואנו רואים זאת כאן באופן מוחשי".
בסיום האירוע ערך מורה ביה"ס ד"ר עומאר מסאלחה ראיון עם מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום עיני, באולפן הצילום החדש שנחנך. תלמידי מגמת הצילום תפעלו את האולפן וערכו את צילום הראיון.