יורם ארדינסט – עמל רמת דוד

מורה לחשמל, חינוך לערכים, יוזמה ייחודית בשכבת תלמידים ט-י - תיכון עמל רמת דוד
הכרת השונה ופיתוח חמלה ורגישות כלפי אחרים, חיזוק תחושות של אחריות ציבורית ואישית, העלאת הביטחון והדימוי העצמי, הפחתת אלימות, טיפוח חשיבה אסטרטגית מקצוע ההוראה.
הכרת השונה ופיתוח חמלה ורגישות כלפי אחרים, חיזוק תחושות של אחריות ציבורית ואישית, העלאת הביטחון והדימוי העצמי, הפחתת אלימות, טיפוח חשיבה אסטרטגית מקצוע ההוראה.

הכרת השונה ופיתוח חמלה ורגישות כלפי אחרים, חיזוק תחושות של אחריות ציבורית ואישית, העלאת הביטחון והדימוי העצמי, הפחתת אלימות, טיפוח חשיבה אסטרטגית.

מקצוע ההוראה: מורה לחשמל, חינוך לערכים

יוזמה ייחודית בשבכת תלמידים ט-י: טיפול בבעלי חיים והתנדבות בכלבייה תוך למידה של ערכי התנדבות, יצירת מפגש בין תלמידים למבודרים בעלי צרכים מיוחדים וכלבים, הכרת השונה ופיתוח חמלה ורגישות כלפי אחרים, חיזוק תחושות של אחריות ציבורית ואישית, העלאת הביטחון והדימוי העצמי . המיזם מסייע להפחתת רמת אלימות בקרב התלמידים המשתפים בו, העלאת רף הסבלנות והסובלנות של התלמידים כלפי עצמם וכלפי האחרים.
התוכנית קיימת בבית הספר זו השנה החמישית, משבר הקורונה אילץ אותנו לקחת הפסקה כפויה ולעבור למתכונת אחרת שכן לא ניתן היה לצאת מגבולות בית הספר, אך בשנה הבאה היא תשוב בגדול.

אנשי הצוות החינוכי מספרים על יורם: המורה יורם ארדינסט, מורה ותיק ומוערך בבית הספר. אדם צנוע ועניו העושה מעשי חסד בסתר. חייו של יורם שזורים בטיפול בנוער בסיכון גם דרך היותו דמות משפיעה בכדורגל המקומי, באזור הקריות. באמצעות הספורט הוא עוזר לנערים לחזק את הביטחון העצמי, לסגל נורמות התנהגות חיוביות.

 

 

גם בבית הספר יורם דואג לטפח ולחנך את הנוער לערכים של התנדבות, עזרה לזולת, אהבה לאדם באשר הוא אדם ולבעלי חיים באמצעות התנדבות בכלבייה בכפר תקווה. בנוסף הוא דואג גם לטפח אצל הנערים יכולת חשיבה אסטרטגית, סקרנות ואת זה הוא עושה באמצעות מיזמים שונים כגון : טורנירי שחמט וטניס שולחן.