מפקד חיל האוויר אלוף עמיקם נורקין, השתתף בטקס פתיחת שנת הלימודים בעמל הולץ

האלוף נורקין לתלמידי רב תחומי עמל הולץ חיל האוויר: "החיל קולט יכולות טכנולוגיות חדשות כל הזמן וזקוק לכם כדי להיות בראש"

"בית הספר הוקם בראייה צופה עתיד, מי שהקים אותו היה איש חזון שראה את צרכי המדינה וצרכי הצבא." כך פתח את שנת הלימודים תשע"ט מפקד חיל האוויר האלוף עמיקם נורקין בעת ביקורו בבית הספר הרב תחומי עמל הולץ חיל האוויר. בדברו בפני מאות שוחרים תלמידי בית הספר וסגל המורים, אמר האלוף נורקין: "אלפי בוגרים של בית הספר משרתים בחיל ותורמים לביטחון מדינת ישראל. חיל האוויר בשנה האחרונה פעל בהיקף נרחב בזירה הצפונית ובזירה הדרומית, מהקרקע ומהאוויר, בהגנה ובהתקפה, והיה שותף מרכזי לפעילות המבצעית של צה״ל בגזרות השונות. החיל קולט יכולות טכנולוגיות חדשות וזקוק לכם כדי להיות בראש, כדי להיות תמיד מצטיין וכדי להמשיך לפתח וליזום. בעתיד תצטרפו לחיל האוויר ויהיה לכל אחד מכם מקום לשירות משמעותי, ליוזמה, חדשנות, השפעה והתפתחות. בוגרי בית הספר מתקדמים ומתפתחים לאורך השנים. אני גאה בכם ומצפה לראות אתכם בחיל. איכות ההוראה בעמל הולץ היא חלק מהביטחון הלאומי. אנחנו מוקירים את העשייה של סגל בית הספר ויודעים כמה היא חשובה."

שרית מלמד מנהלת בית הספר הרב תחומי עמל הולץ חיל אוויר אמרה בדבריה: "נוכחותכם כאן בבית הספר הרב תחומי עמל הולץ חיל האוויר מעידה על רצונכם להבטיח את עתידכם המקצועי במערך הטכני של חיל האוויר ובד בבד להבטיח את בטחונה של מדינת ישראל הנמצאת כל העת על המשמר. אתם נוער ערכי ומיוחד, ויתכן מאוד כי מפקד חיל האוויר הבא או אפילו הרמטכ"ל הבא נמצא כאן בין שורותיכם, אני גאה בכם מאוד."

ד"ר רונית אשכנזי סמנכ"לית פדגוגיה ברשת עמל אמרה: "רשת עמל רואה בבית הספר הרב תחומי עמל הולץ חיל האוויר את החץ שממריא כלפי מעלה. רשת עמל מצליחה ליישם ברב תחומי עמל הולץ את החדשנות והיזמות שמובילה הרשת. כל מי שמגיע לבית הספר הופך אותו לחלק מהנשמה, ולראיה אנשי הסגל ובראשם מנהלת בית הספר שנמצאים כאן עשרות שנים ופועלים מתוך שליחות ואהבה גדולה".

במסגרת ביקורו קיים האלוף נורקין שיחות עם מורי בית הספר ותלמידיו וערך סיור בבית הספר ומתקניו, בהם כ- 12 כלי טיס (מטוסים, מסוקים וכלי טייס מאויישים מרחוק). כמו כן ביקר בסדנאות ייחודיות ואיכותיות מהמתקדמות ביותר ללימוד מקצועות התעופה, ובהן סדנת מנועי מטוסים, מטוסי קרב, מטוסי נוסעים ועוד.

בית הספר הרב תחומי עמל הולץ חיל האוויר, מתמחה בחינוך והכשרה לכל מקצועות התעופה, והוא ייחודי בארץ במגמות מכונות, בקרה ואנרגיה ואלקטרוניקה ומחשבים. בית הספר פועל בשיתוף מלא עם חיל האוויר ומכשיר את אלפי התלמידים העוברים בשעריו לתפקידים משמעותיים בשירותם הצבאי בפרט ולחיים בכלל.