נחנך מרכז יזמות עמל גלבוע ברב תחומי עמל עמק חרוד

מרכז היזמות עמל גלבוע נחנך ביום 23.10.18 בטקס מרגש שנערך במתחם ביה"ס הרב תחומי עמל עמק חרוד, במעמד ראש מועצה אזורית הגלבוע עובד נור, מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום עיני, מפקחת משרד החינוך מירה יובל ומנהלת בית הספר לילך שטיין. המרכז הוקם ע"י קבוצת עמל בשיתוף עם משרד החינוך ומועצה אזורית הגלבוע. פתיחת המרכז משקפת עוד פרויקט בגלבוע בו באים לידי ביטוי שילובי הזרועות בין המועצה, ביה"ס ורשת עמל, אשר יחדיו מאגמים משאבים ויכולות, ומצליחים לקדם במהירות וביעילות פרויקטים משמעותיים לטובת בני הנוער והקהילה.

כלים פרקטיים המקדמים הפיכת רעיון למיזם ממשי

מרכז היזמות החדש שהוקם הוא מודל ייחודי שפותח ע"י מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום עיני, והוא משלב בין הקניית ידע יזמי עסקי לבין הקניית ידע מעמיק בעולמות החקלאות המדייקת והניו מדיה. זאת תוך מתן כלים פרקטיים המקדמים הפיכת רעיון למיזם ממשי. המרכז החדש נבנה כך שמתאפשרת למידה במספר מגוון של דרכים, לרבות קבוצות קטנות או כיתה מלאה. מרכזי יזמות נוספים שהוקמו ע"י קבוצת עמל על פי מודל זה פועלים בהצלחה רבה בצפת, בבאר שבע, בנהריה, בחדרה ובבית ספר עמל שבח מופת בת"א.

מחנכים את בני הנוער להאמין בעצמם

מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום עיני: "מרכז יזמות עמל גלבוע יוצר תשתית לחיבור בני הנוער לעתיד ומשתלב עם האתגר שלנו להצמיח דור של יזמים בעלי חשיבה נועזת, לפתח את ממציאי המחר ולאפשר להם להיות פורצי דרך. במרכז היזמות בני הנוער לומדים להפוך רעיונות מקוריים למיזמים מוחשיים, פרי פיתוח ותכנון, בעבודה עם מנטורים מהתעשייה ומהעולם העסקי. אנחנו מחנכים את בני הנוער להאמין בעצמם וביכולת שלהם לפרוץ קדימה גם כשהם ניצבים מול אתגרים מורכבים".

הפיכת בתי הספר למרכזים קהילתיים

עובד נור, ראש המועצה: "המרכז החדש ישמש ביום את בתי הספר ובשעות אחר הצהריים והערב ימשיך וישרת גם את יתר הקהילה. בכך אנו מיישמים את העיקרון המרכזי שלנו של הפיכת בתי הספר למרכזים קהילתיים בשעות אחר הצהריים, תוך ביסוס וקידום עקרונות היזמות ומתן כלים בשדה הטכנולוגי".

המרכז החדש נבנה במקום אולם הספורט המיתולוגי, והוא יהווה מקום מרכזי בגלבוע לצורך קידום יוזמות עסקיות. כאמור, המרכז ישמש את כל תלמידי הגלבוע, והוא יעבוד גם באופן מלא, לאחר שעות הלימודים, ובכך יהווה בית עבור חוגים במקצועות טכנולוגיים שונים.

רותמים את הטכנולוגיה לשירות האדם והחברה

מנהלת ביה"ס הרב תחומי עמל עמק חרוד לילך שטיין: "זו הזדמנות לתלמידים להביא לידי ביטוי יצירתיות, רעיונות חדשים, להיות בקשר עם יזמים שכבר פרצו לעולם הרחב וללמוד מנסיונם האישי. זו הזדמנות לפתח, לצמוח, להיכשל, להצליח ולפרוח. השאלה המרכזית שאנחנו שואלים את עצמנו כאנשי חינוך, אינה האם לפתח טכנולוגיה, אלא לאן קחת אותה. התשובה שלנו מבוססת על השקפת עולם ערכית. אנו רותמים את הטכנולוגיה לשירות האדם והחברה".

מפקחת בית הספר מטעם משרד החינוך מירה יובל: "זהו ארוע מאוד מרגש. המקום הזה מעורר השראה. רק בשילוב ידיים אפשר להצליח. החיבור של כולם יחד, המועצה, רשת עמל וצוות בית הספר הוא זה שייתן לנו להצליח".

 

מרכז היזמות "עמל גלבוע" מתפרס על שטח של כ- 380 מ"ר וכולל שני חללים: החלל העיקרי והגדול הוא חממה חדשנית ליזמות עם מרחבי עבודה פתוחים לצד חדרים סגורים ושקטים הנמצאים בקומת הקרקע ובגלריה. החלל השני הוא סדנה לעיצוב ויצירה שמצוידת במחשבים, מדפסות תלת ממד, ציוד אלקטרוניקה, תוכנות עיצוב ועוד. במרכז יש פינות ישיבה מרווחות, חלל להתכנסות של תלמידים, מתחם עבודה הפועל בסגנון wework ועוד. בני הנוער שילמדו במרכז החדש ייהנו כבר בשלב הראשוני כחלק מהחשיפה לפעילות המרכז מהצצה ל-3 סדנאות לבחירה לפי התחומים שיוצעו: ניו מדיה, יזמות-חשיבה יצירתית ורחפנים. בהמשך, ייהנו תלמידי כיתות י' מקורס אנרגיה בשיתוף רשות ניקוז ירדן דרומי וחברת בלוסקיי אנרג'י בנושא אנרגיות מתחדשות.
במסגרת שיתופי הפעולה, קרן רמות, מנטורית עסקית תנחה את התלמידים בתחום היזמות העסקית, ותקיים גם מפגשים חודשיים לבעלי עסקים, במרכז היזמות.

 

קישור לתמונות נוספות