עמל היא רשת החינוך הראשונה בישראל שהציגה יזמות וחדשנות חינוכית בתערוכת BETT הבינלאומית בלונדון

זכתה בתעודת הוקרה כרשת חינוך המובילה חדשנות יוצאת דופן

רשת עמל הציגה יזמות וחדשנות חינוכית של מורים ותלמידים בביתן הישראלי בתערוכת החינוך הבינלאומית BETT שנערכה בלונדון החל מ-24/1/18 ועד 27/1/18. עמל היא רשת החינוך היחידה בישראל אשר הציגה בכנס בינלאומי יוקרתי זה. תוצרי הרשת – שני מוקים ללמידה עצמית בנושא חינוך ליזמות ומרחבי החיים – ייצגו את ישראל בתחרות אדיומישן הבינלאומית שבה השתתפו כ 24 בתי ספר מכל העולם.

רשת עמל זכתה לשבחים רבים ולתעודת הוקרה שהוענקה לה בטקס שנערך במסגרת כנס BETT.

Mooc פירושו: Massive Open Online Course, קורס פתוח ללימוד עצמי.

הפיתוחים הללו נעשו במעבדה לחדשנות של רשת עמל אשר הוקמה בשיתוף עם ערי חינוך, ביוזמת מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום עיני, שרואה חשיבות רבה ביצירת שיתופי פעולה ולמידה הדדית עם מערכות חינוך ובתי ספר ברחבי העולם.

מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום עיני: "אנו מיישמים את השינוי והחדשנות שקבוצת עמל מובילה, בין היתר על ידי שיתופי פעולה ופיתוח למידה הדדית עם מערכות חינוכיות ברחבי העולם. מעבדת החדשנות הבינלאומית שאנו מפעילים ברשת עמל בשיתוף עם ערי חינוך, מאפשרת למי שמשתתף בה ללמוד, לתכנן, ואף ליישם פתרונות מקוריים וחדשניים לאתגרים העומדים בפניהם, זאת תוך יצירת שיתופי פעולה ייחודיים ולמידה הדדית עם קבוצות דומות של מורים מרחבי העולם, ואנו רואים שיש לכך תוצאות מאוד חיוביות".

סמנכ"ל פדגוגיה בעמל ד"ר רונית אשכנזי ציינה שרבים מהארץ ומהעולם גילו התעניינות רבה במה שהציגה רשת עמל בביתן הישראלי בכנס BETT.

יצוין כי לאחרונה יצאו משלחות מורים מעמל שהשתתפו במעבדה הבינלאומית של עמל לחדשנות, לכמה בתי ספר בעולם וביניהם לאיטליה, לדנמרק ולארה"ב.

המורים מעמל נפגשו בחו"ל עם מורים עמיתים ואנשי חינוך שדיברו על הצורך העצום בשינוי בסיסי במערכות החינוך. כך למשל בתיכון גימנסיום, בית ספר ציבורי בקופנהגן, נפגשו מורי עמל עם מורה למדעים ומנהל מרכז היזמות שדיבר על גמישות במרחבי הכיתה בהלימה לגמישות בתוכן השיעורים. בפאב-לאב הציבורי הוצג למשלחת מעמל מרכז קהילתי פתוח לטובת הציבור, אשר עובד בשיתוף עם תלמידים מבתי הספר בסביבה. בבית הספר הגבוה לעיצוב (CIID) הוצגה גישה הוליסטית שרואה את העיצוב ככלי למען האנושות בראיה רחבה של החיים. בעיירה הקטנה פאבורג נחשפו המורים מעמל לבית הספר שהשתתף יחד עמם בתחרות העולמית ובמעבדה לייצור מוקים, השייך לרשת הפנימיות efter scola.

קישור למוקים הבינלאומיים שפיתחה עמל: חינוך ליזמות ולמידה במרחבי החיים