פרס החינוך של ארגון המורים הוענק לביה"ס רב תחומי עמל דבוריה

בית הספר הרב תחומי עמל דבוריה, זכה בפרס החינוך של ארגון המורים לשנה"ל תשע"ז, ע"ש אחמד טהא אגברייה. הפרס הוענק למנהל בית הספר יוסף פריד ולצוותו, בטקס חגיגי שנערך ב-16.1.18 באולם אווניו בקרית שדה התעופה, במעמד שר החינוך נפתלי בנט ויו"ר ארגון המורים רן ארז.

הפרס הוענק לבית הספר על עשייה ייחודית וגישה מערכתית של בית הספר לחינוך למעורבות חברתית ואזרחית ולתרומה לקהילה.

מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום עיני בירכה על הזכייה: "זוהי תעודת כבוד לבית הספר ולקבוצת עמל כולה. ברכות למנהל בית הספר יוסף פריד ולצוות המורים והעובדים על העשייה החינוכית והערכית החשובה שהם עושים. בית הספר מיישם הלכה למעשה את חזון קבוצת עמל בהובילו חינוך ערכי המושתת על התנדבות, מעורבות חברתית ועזרה לקהילה".

בבית הספר הרב תחומי עמל דבוריה כ-640 תלמידים בחטיבה העליונה, אשר גרים בדבוריה ועתידים לחיות את חייהם הבוגרים בישוב. בבית הספר מופעלת תוכנית גישור, שבמסגרתה מכשירים תלמידים לגשר בין תלמידים בסכסוכים שונים. התלמידים הללו לובשים חולצות עם הכיתוב "משכיני שלום". הם מצליחים לעזור לחבריהם לפתור סכסוכים במקרים רבים ורק במקרים מעטים הם פונים לבעלי תפקידים בבית הספר לייעוץ והמשך טיפול. מנהל בית הספר יוסף פריד: "העובדה שאין סכסוכי חמולות בכפר היא פועל יוצא של השפעת התלמידים".

בנימוקי ועדת הפרס צויינו בין היתר תחומי ההתנדבות של תלמידי בית הספר בקהילה: מרכז יום לקשישים, ארגון ימי ספורט ופעילויות נוספות בבית הספר היסודי, ריקוד משותף עם בעלי צרכים מיוחדים. כמו כן צויינו פעילויות כמו: דו קיום עם בית הספר גאון הירדן, פרויקט רחפנים עם בית הספר כדורי, התנדבות בבית החולים פוריה יחד עם תלמידי ביה"ס עמל טבריה ותוכנית דיבייט בשפה העברית כדי לקדם שיח משותף.

יצוין כי מורי בית הספר מתנדבים בקהילה כדוגמה אישית, ובכל קיץ מורים מתנדבים לשיפור פני בית הספר.

בטקס שנערך הוענקו לבית הספר תעודת הזכייה ופרס כספי בסך 7,000 ש"ח.