מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום בועידת כלכליסט ליזמות בחינוך: התלמיד צריך לחוש שביה"ס מכין אותו למיומנויות המאה ה-21

ועידת כלכליסט ליזמות בחינוך התכנסה ב- 10.12.12 בהיכל התרבות בבת – ים. נוכחותה של קבוצת עמל בועידה בלטה מאוד, בזכות היותה מובילה בתחום החינוך ליזמות והקמתם של מרכזי יזמות בבתי ספר, כשהראשון שבהם הוקם לפני למעלה משנה בביה"ס הרב תחומי ע"ש בגין בצפת.

תלמידי ביה"ס הציגו בפני באי הועידה שלושה פיתוחים יזמיים שלהם בתחום הביוטק-רפואה: מערכת ביתית למדידת לחץ תוך עיני, פתרון לחסימת עורקים כרונית בצנתור, מניעת נזק בעת נפילה.
התלמידים, שי לוי, כריסטינה מורוז, ספיר דהן ואור כלפה, ניצבו משך כל היום בדוכן מיוחד שהקימה קבוצת עמל באולם הועידה, ובעזרת מצגות שהוקרנו על מסכי פלזמה גדולים, הסבירו למאות המבקרים בועידה את עקרונות הפיתוחים היזמיים שלהם. הם לוו ע"י עידית ברקוב חדד סגנית מנהל ביה"ס ונטלי סמירנוב מנהלת מרכז היזמות.

ו

בדיון שהתקיים על הנושא באולם מליאת הועידה, ציינה מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום את מרכז היזמות בצפת, כדוגמה מוחשית להצלחה. היא אמרה כי המרכז הפך להיות מודל לחיקוי. "החיבור של התלמידים לעולם האמיתי של המשק והתעשייה המודרנית, הן בתחום הביוטק –רפואה והן בתחום התקשורת, מהווה עבורם התנסות מאתגרת יוצאת דופן ולמידה חווייתית שמכינה אותם היטב למיומנויות של המאה ה- 21" אמרה עו"ד דום והוסיפה: "לפני כשנתיים כשנכנסתי לתפקידי כמנכ"ל קבוצת עמל, ראיתי שיש נתק בין מערכת החינוך והרלוונטיות של המקצועות הנלמדים בה לבין מה שקורה בשוק העבודה. זו הסיבה שיזמתי מהלך חדשני שנועד ליצור את החיבור הזה ואת השילוב האמיתי של התלמידים בתעשייה המודרנית, תוך פיתוח כישורים של יוזמה, חשיבה מקורית ויצירתיות".
בהתייחסה לפיתוחים היזמיים שהציגו התלמידים בתחום הביוטק-רפואה, אמרה: "מרכז היזמות שהקמנו סיפק להם כלים, עזר להם לפתח את חוש הסקרנות הטבעית שלהם, אפשר להם לבחון את הרעיונות היצירתיים שלהם ולממש אותם. זו הדרך להצמיח פה דור חדש של יזמים, שייתנו תנופה רצינית לצמיחה הכלכלית של ישראל, והם עצמם יצעדו לעבר עתיד מבטיח ויחושו ביטחון בערך העצמי שלהם".

עו"ד דום ציינה כי בימים אלה גובש שיתוף פעולה עם "אפל" אירופה ועם idigital: פרויקט ייחודי של הפעלת אייפדים בבתי ספר תיכוניים של עמל במגמות הלימוד הטכנולוגיות, כשהמורים והתלמידים ישתמשו באייפדים בכל תהליכי הלמידה באופן אקטיבי.

סמנכ"ל פדגוגיה בקבוצת עמל ד"ר רונית אשכנזי אמרה: "התפקיד שלנו להעצים את היכולת של כל תלמיד, להציב בפני התלמידים אתגרים ולהעניק להם כלים שמעבר לתוכנית הלימודים הרגילה. כך למשל אנחנו משקיעים בפיתוח יכולת התלמידים להתבטא ולהציג רעיונות ופרזנטציות בפני קהל, דבר הכרחי בעולם המודרני. בעמל לומדים ניהול מו"מ באנגלית בשיתוף עם אוניברסיטת הרווארד. אנחנו זורמים עם הטכנולוגיה ומבצעים למידה ברשתות חברתיות ובלוגים, למידה באמצעות פרויקטים ובאמצעות אייפדים".
תלמיד ביה"ס הרב תחומי ע"ש בגין צפת מקבוצת עמל יובל כחלון, קיבל אף הוא במה מרכזית בתוקף תפקידו כיו"ר מועצת התלמידים הארצית. כחלון דיבר על שלושה שלבים ביזמות: החלום, לקיחת סיכונים והיציאה לשטח ליצירת שינוי. הוא הודה למנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום על כך שיזמה את הקמת מרכז היזמות הראשון של עמל בצפת, מתוך ראייה ארוכת טווח להקים מרכזים דומים ברחבי הארץ בדגש על הפריפריה.
כמו כן דיבר כחלון על כך שמועצת התלמידים הארצית מקדמת שני מיזמים: הורדת גיל הבחירה ל-17 והובלת משמעת כלכלית של בני הנוער.

ראש עיריית בת - ים שלומי לחיאני עם תלמידי קבוצת עמל בועידת כלכליסט על יזמות בחינוך
תלמידי מרכז היזמות בצפת הציגו פיתוחים יזמיים. למעלה: עם מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום וראש עיריית בת-ים שלומי לחיאני

מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום נושאת דברים בועידת כלכליסט   מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום בדיון על נושא היזמות בועידת כלכליסט
עו"ד רוית דום בדיון על נושא היזמות בחינוך, בפאנל בהשתתפות: ח"כ עינת וילף, עדינה בר שלום, חגית יפה ויועז הנדל

סמנכ"ל פדגוגיה בעמל ד"ר רונית אשכנזי עם תלמידי מרכז היזמות בצפת סמנכ"ל פדגוגיה בעמל ד"ר רונית אשכנזי
ד"ר רונית אשכנזי עם תלמידי מרכז היזמות בצפת ובעת שנושאת דברים בועידה

באולם ועידת כלכליסט: מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום, ראש עיריית בת-ים שלומי לחיאני והרטכ"ל לשעבר רב אלוף (מיל) גבי אשכנזי יובל כחלון יו"ר מועצת התלמידים הארצית, תלמיד ביה"ס הרב תחומי ע"ש בגין צפת, מקבומת עמל
עו"ד רוית דום, שלומי לחיאני ורב אלוף (מיל) גבי אשכנזי מקשיבים לדברי יובל כחלון, תלמיד עמל ויו"ר מועצת התלמידים הארצית