מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום עיני בראיון לחדשות ערוץ 12: "הקורונה לא הולכת לעזוב אותנו. מה שחשוב זה איך נערכים לשנה"ל הבאה"

"הקורונה לא הולכת לעזוב אותנו. אנחנו צריכים לחשוב על איך מכניסים למידה מרחוק, איך מכניסים למידה היברידית. זה כאן ועכשיו שנה הבאה. מה שחשוב זה איך נערכים לשנה הבאה עם למידה היברידית".

כך אמרה מנכ"ל קבוצת עמל הרב תחומי עו"ד רוית דום עיני, בראיון שקיים עמה גדעון אוקו באולפן חדשות ערוץ 12 ב- 19.6.20.

הראיון נערך בעיצומו של המשבר במערכת החינוך, על רקע ההתדיינות בבית הדין לעבודה בדרישת משרדי החינוך והאוצר לחייב את ארגון המורים להוסיף תשעה ימים לשנת הלימודים, דרישה שלא נתקבלה לבסוף על ידי שופטי בית הדין.
בעניין זה אמרה עו"ד רוית דום עיני: "במערכת יחסי העבודה צריך לעבוד ביחד, בשותפות, והיה הכי נכון ששני הארגונים היו יושבים ביחד עם משרד החינוך והיו מוצאים פשרה".

היא שיבחה את עבודת המורים וההירתמות המלאה שלהם בשיא משבר הקורונה: "המורים עשו את העבודה שלהם, לימדו מרחוק ונתנו הרבה מעבר. הכנסנו ברשת עמל פלטפורמות חדשות של גוגל ו- 365 של מיקרוסופט. המורים היו צריכים לעשות פיתוח מקצועי ולעבור הכשרות מקצועיות. להיות בכיתה בבית ספר זה יותר קל מללמד בבית. מורים הם גם הורים, וללמד בבית זה לא מקום טבעי. יש להם גם ילדים, ולא לכולם יש אמצעי קצה, לא למורים ולא לתלמידים, והיו צריכים לעשות כל כך הרבה דברים. גם הסגירה והפתיחה של בתי הספר זה לא פשוט".