מגמת קולינריה וסדנת מערכות רכב מתקדמות, נחנכו בעמל אשדוד

באירוע החגיגי השתתפו שפים מובילים בארץ, שהכינו מאכלי עמים ביחד עם תלמידי ביה"ס

טקס חנוכת מגמת קולינריה חדשנית וסדנת מערכות רכב מתקדמות נחנכו ב- 11/5/22 בתיכון ומכללה טכנולוגית עמל אשדוד. הטקס, שהיה מרגש, מרהיב, צבעוני וטעים, כלל שלל עמדות אוכל עמים עם שפים ותלמידי מגמת אמנות הבישול שהגישו אוכל של יוון, ארגנטינה, מרוקו, איטליה, סין, ישראל, צרפת, ארה"ב, עם מגוון מאכלים המאפיינים מדינות שונות, וכמובן הרבה מאוד קינוחים טעימים. כמו כן, הוצגו מיצגים שונים שיצרו תלמידי בית הספר במטרה להעביר מסרים שונים.
הטקס התקיים במעמד סגן ראש עיריית אשדוד שמעון כצנלסון, עו"ד רוית דום עיני מנכ"ל קבוצת הרב תחומי עמל, צוות והנהלת רשת עמל, מר ניצן ממרוד מנהל אגף בכיר להכשרה מקצועית בזרוע העבודה של משרד הכלכלה והתעשייה וצוות משרדו, ציון ביטון מנהל בית הספר עמל אשדוד, הצוות החינוכי ועובדי המינהל.

שפים מובילים

בנוסף, באירוע השתתפו שפים מובילים בארץ שהכינו את האוכל ביחד עם התלמידים: שף צ'רלי פדידה לשעבר שף ראשי בשרתון ת"א וכיום עצמאי ובעל תוכנית טלוויזיה, שף מוטי חיים, השף של אסם, שף שליו קמחי ושף איציק חליווה, בעלי בית ספר לבישול ארט שף, שף דניס חסין, שף בעלים מסעדות פרנצ'סקה ופפה, שף שלומי פרץ, שף מסעדות אסיאתיות My Way, שף פלדינגר אורי, הרודס ת"א, שף גיא רודובסקי, רשת פתאל. כמו כן במסגרת שת"פ עם צה"ל, השתתף גם מפקד ענף המזון של חיל הים אילן אסולין.
במגמת אומנות הבישול, בניהולו של השף גיא הררי, הושקעו במטבח החדשני חמישה מיליון שקלים שהפכו אותו לאחד הנחשבים בישראל. המטבח המרהיב נבנה ואובזר בהתאם להתפתחות התחום, שמהווה מוקד משיכה לאור תוכניות הבישול ששוטפות את מסכי הטלוויזיה והפכו את השפים לכוכבים ולסלבס. כיום המיקוד הוא ביצירת שף מוביל ותפריט קולינרי המשלב את כל העולמות, לצד היכולת לייצר מטעמים מחומרים בסיסיים בכל מטבח, ובכך מתמקדים בבית הספר. התלמידים לומדים מסלול עיוני ומסלול מעשי ומקבלים בסוף תעודה, שמאפשרת להם להשתלב בתעשייה ולעסוק בבישול גם ביחידות צבאיות.

היום עשינו היסטוריה

עו"ד רוית דום עיני, מנכ"לית רשת הרב תחומי עמל: "אני רואה כאן את החגיגה ומתרגשת. ציון ביטון הגיע לניהול בית הספר לפני שנים רבות עם ברק בעיניים, לב גדול, נשמה וניסיון רב, והיום, אני רואה את כל החלומות שלנו מתגשמים. דרך שיתוף הפעולה עם צה"ל, התלמידים זוכים לגיוס משמעותי, ודרך שיתוף הפעולה עם משרד הכלכלה התלמידים מתנסים, חווים ולומדים מה חשוב ומה טפל ומרוויחים שכר. זה הייחוד ברשת עמל, התלמידים יוצאים עם ארגז כלים לחיים. יש כאן שתי מגמות חדשניות, ויש כאן בית ספר מצוין, והיום עשינו היסטוריה. אני רוצה להודות לתלמידים היקרים ולומר לכם, תאמינו בעצמכם, אנחנו מאמינים בכם! אתם יכולים להגיע לאן שאתם רוצים, אני גאה בכם. תודה רבה לשותפים שלנו לדרך, למשרד הכלכלה והתעשייה, לעיריית אשדוד, לצה"ל, למנהל בית הספר ציון ביטון, לצוות החינוכי ולעובדי המינהל, על ההשקעה האינסופית בתלמידים ועל האמונה בהם וביכולתם להגיע הכי רחוק שאפשר. רק ככה מצליחים!"

חינוך זה ריצה למרחקים ארוכים

ציון ביטון, מנהל בית הספר ציין את הקשר הנפלא שנרקם בין השותפים, והדגיש כי חינוך זה ריצה למרחקים ארוכים. "תודה למלאכים של בית הספר – התלמידים שלנו שאותם אני אוהב מכל הלב".
סגן ראש העיר אינג' שמעון כצנלסון: "בית הספר הטכנולוגי עמל באשדוד פתח מגמת קולינריה ואולם חדש ומאובזר ללימוד של מערכות רכב מתקדמות. שפים וטבחים היום הם מקצועות פופולריים המאפשרים גם למצוא עבודה במהירות וגם לעשות קריירה מצוינת בתחום. להיות 'שף' זה סיפור מעורר קנאה, ואני שמח שבית ספר עמל אשדוד מכשיר היום את השפים של המחר". כצנלסון ציין כי העירייה תומכת בבתי ספר טכנולוגיים, ולפיכך אולם ההכשרה להתמחות קולינרית הותאם לעידן המודרני וצויד במכשירים מודרניים. הוא גילה כי באשדוד מתכוונים לבנות לא פחות מ-32 בתי מלון כך שיידרשו טבחים בכל מלון, זאת בנוסף להיותה עיר תיירותית ומבטיחה שבוודאי ייפתחו בה עוד מסעדות, בתי קפה, קייטרינגים וכו'.

תשתיות יוצרות מציאות

ניצן ממרוד מנהל אגף בכיר להכשרה מקצועית בזרוע העבודה של משרד הכלכלה: "תשתיות יוצרות מציאות. כשיש תשתיות ראויות ומכבדות, זה יוצר מצב שניתן למשוך לפה עוד תלמידים. אנחנו עושים דברים נפלאים עם רשת עמל".