תיכון עמל אנרג'י-טק חברת החשמל – בית ספר טכנולוגי חדש לאנרגיה חשמל וסביבה

חברת החשמל זכתה במכרז של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים להקמת בית ספר תיכון מקצועי לחשמל ואלקטרוניקה, צמוד מפעל, שיקום יחד עם רשת החינוך עמל, במרכז ההדרכה של החברה באתר ההיסטורי "חפציבה", ליד חדרה.

משרד העבודה והרווחה יצא בהקצאה תחרותית לשנה"ל תשע"ח והזמין רשתות חינוך המפעילות בתי ספר מקצועיים להגיש הצעות לפתיחת בית ספר מקצועי צמוד מפעל באזור חדרה וזאת נוכח המחסור הניכר בכוח אדם מקצועי והיקפי התעסוקה הרחבים בענף זה.
שר העבודה והרווחה חיים כץ אמר: "מדובר המהלך שיקנה לתלמידי החינוך המקצועי שילוב אופטימלי בשוק העבודה. המודל שבו החברה שותפה לתוכן ההכשרה, הוא מודל נכון שמשרת את צרכי החברה ומספק מקומות תעסוקה מובטחים מיד עם סיום הלימודים".
יפתח רון-טל (אלוף במיל.), יו"ר דירקטוריון חברת החשמל: "חברת החשמל עושה היום היסטוריה ומקימה בית ספר תיכון מקצועי לחשמל. בית הספר הזה, שיקום ויצמח באתר חפציבה ההיסטורי, מגשים את חזון החברה מימיו  של פנחס רוטנברג ועד לחזון העכשווי , הכשרת כוח אדם מקצועי – טכנולוגי שייקח חלק בפיתוח המשק הישראלי ויתרום משאבים משמעותיים בסביבה מתקדמת, חדשנית וטכנולוגית.   ניצול הידע הרב הקיים בחברה, שימורו והעברתו לדורות הבאים הינו חלק מהאחריות התאגידית – קהילתית של החברה כלפי הציבור הישראלי, ואני גאה על כך מאוד".
עו"ד רוית דום עיני, מנכ"ל קבוצת עמל: "אני מודה למשרד העבודה ולחברת החשמל על האמון ביכולותיה הייחודיות של רשת עמל. זהו שיתוף פעולה אמיץ בינינו למען העצמתם ועתידם של התלמידים. זה אתגר גדול וחשוב שנשמח לעמוד בו בהצלחה. יש לנו את היכולות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, ובאמצעות שיתוף הפעולה עם התעשייה, נעניק לבני הנוער כלים לחיים ואופק תעסוקתי בעולם המחר. יחד נמשיך להצמיח דור של אנשי טכנולוגיה למען חוסנה החברתי והכלכלי של מדינת ישראל".
הקמת בית הספר התיכון המקצועי שיפעל בצמוד לחברת החשמל, יאפשר הקניית ערכים ופיתוח יכולות אישיות גבוהות לתלמידים בהלימה לערכים, לתרבות ולמורשת חברת החשמל.
בית הספר החדש יעניק לבוגריו תעודת מקצוע ורישיון ממשלתי תואם ממשרד העבודה בנוסף לתעודת בגרות טכנולוגית של 14 יחידות לימוד המהווה בסיס לרכישת השכלה טכנולוגית ללימודי טכנאים והנדסאים. בהמשך אף מתוכננת מכללה טכנולוגית מובילה לטכנאים והנדסאים בתחום החשמל והמכונות בתעשייה.
חברת החשמל תיתן עדיפות להעסקת הבוגרים לאחר השירות הצבאי ובכפוף לעמידה בתנאי הסף הנדרשים.
מדובר בבית ספר "צומח". חברת החשמל מתחייבת על פי ההסכם לתעסוקת תלמידי כיתות י"א וי"ב בעיסוקים הרלוונטיים ללימודיהם בשכר חניכים, באמצעות השיטה המשלבת לימודים ועבודה של ארבעה חמישה ימי לימוד בבית הספר ויום או שני ימי עבודה.
כמו כן, חברת החשמל מתחייבת להעמיד חונכים מתאימים מתוך החברה אשר ילוו וידריכו את התלמידים בסדנאות בהתאם לפיקוח המקצועי של המשרד.
חברת החשמל ורשת עמל יעסיקו את כל כוח האדם הנחוץ , צוות בית הספר ועובדי השירותים שיפעלו בו. את בית הספר ינהל דרור לוי, מהנדס במקצועו ועובד חברת החשמל 26 שנה. כיום הוא מנהל בית הספר לשיווק ולמקצועות רשת החשמל בחברת החשמל, ובעל תואר שני במינהל עסקים.

בימים אלה מתנהל קמפיין הרשמה לבית הספר במדיות השונות, ותהליך ההרשמה לבית הספר לכיתה י' נמצא בעיצומו.
תלמידים העולים בשנת הלימודים הקרובה לכיתה י' והוריהם, מוזמנים להתקשר ולקבל פרטים נוספים: 076-8634852.