טקס פתיחת מרכז היזמות החדש של קבוצת עמל יתקיים ב-12.6.13 ברב תחומי חדרה – 30.5.13

טקס פתיחת מרכז היזמות החדש של קבוצת עמל, שהוקם על ידה בשיתוף עם משרד החינוך בביה"ס הרב תחומי למדעים ולאמנויות חדרה, ייערך ב- 12.6.13 בהשתתפות אישי ציבור, ראשי ערים, מנהלי אגפי חינוך, אנשי חינוך ותעשייה.
כמו כן יגיעו לטקס נציגי חברת Apple העולמית, ראש הדסק החינוכי מר איידן מקארתי ומנהל החברה במזרח התיכון ובאסיה מר אריק צ'ארלס.

ב-29.5.13 ביקרה במרכז היזמות שבנייתו נסתיימה בימים אלו, מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום יחד עם מנכ"ל חברת iDigital ערן תור.
הם נפגשו עם התלמידים ושמעו מהם סקירה על אפליקציות חדשות שהספיקו כבר לתכנן במהלך החודשים הספורים שבהם פועלת התוכנית, אפליקציות שעתה הם שוקדים על הפיתוח שלהן. התלמידים תיארו את תהליך בדיקת צרכי השוק בתחומים שונים, וכיצד הגיעו לרעיונות שיענו על צרכים אלו.
עו"ד רוית דום וערן תור הביעו התפעלות מהמוטיבציה הגבוהה של התלמידים ומהשאיפה שלהם לגלות עולמות חדשים של ידע והתנסות אמיתית.
"אני גאה בכם ומאחלת לכם שתגיעו רחוק" אמרה עו"ד דום והוסיפה: "אני בטוחה שעוד נשמע רבות על פיתוחים יזמיים שייצאו מבית היוצר של מרכז היזמות החדש הזה. פה נמצאים היזמים העתידיים של מדינת ישראל ועל כך גאוותנו. עם ההתקדמות בכל שלב בהקמתו ותפעולו של מרכז היזמות, אני נרגשת מחדש. כך היה כשנפגשתי אתכם בשלב הצגת רעיון הקמת מרכז היזמות, אחר כך בשלב המיונים והראיונות ולאחר מכן בחודש פברואר בשלב שבו ערכנו טקס חתימה על אמנת היסוד של מרכז היזמות". היא הודתה לחברת iDigital על שיתוף הפעולה הפורה.
ערן תור אמר: "כשאני הייתי תלמיד בבית הספר, יכולתי רק לחלום על מרכז יזמות כזה. יש לכם פה מקום אידאלי לפתח את הסקרנות והיצירתיות שלכם ואני מאחל לכם שתצליחו להפיק מעצמכם את המרב בזכות הכלים המצוינים שניתנים לכם כאן. אני בטוח שיהיה לכם קשר טוב עם הקהילה בחדרה והסביבה שתוכל להפיק תועלת מהפיתוחים היזמיים שלכם".

מרכז היזמות הנו פרי יוזמה של מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום, במטרה לחנך את בני הנוער ליזמות, תוך שילוב אמיתי בתעשייה, ועל ידי כך לצמצם פערים ולהשביח את מערכת החינוך בפריפריה. מדובר על הכשרה יזמית ומתן כלים למנהיגות עסקית. המרכז נועד להתוות לתלמידים את הדרך כבר בגילם הצעיר, כדי שיוכלו לבחור את הנתיב המתאים להם להצלחה, ובכך לתרום גם לצמיחה הכלכלית והחברתית של מדינת ישראל. התלמידים משובצים למרכז היזמות לאחר מיון שכולל מרכז הערכה וראיונות.

מרכז היזמות הראשון הוקם בתחילת שנת 2012 בצפת, והוא זוכה להצלחה רבה. במרכז החדש בחדרה, כל אחד מהתלמידים בחר תחום יזמי להרחבה, פיתוח אפליקציות או ביו-רפואה. בתחום פיתוח האפליקציות, התלמידים מקבלים כלים מעשיים בשיתוף עם חברת "Apple", ו- "idigital".
בתחום הביו-רפואה, התלמידים רוכשים ידע ומבצעים פעילות מעשית, בשיתוף עם המדעטק, הטכניון ובית החולים הלל-יפה.
ההכשרה היזמית ניתנת לתלמידים בשיתוף עם עמותת "יוניסטרים".
מרכז היזמות מעוצב ברוח מרכזי פיתוח של חברות היי טק, והפעילות בו מבוססת על שימוש נרחב באייפדים, באווירה נינוחה ומאתגרת המאפשרת פעילות קבוצתית ואישית בפינות חקר ולמידה. מרכז זה הינו הראשון בארץ לפיתוח אפליקציות הפועל בבי"ס תיכון.


מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום, מנכ"ל iDigital ערן תור וסמנכ"ל פדגוגיה ד"ר רונית אשכנזי עם תלמידים במרכז היזמות


מרכז היזמות מעוצב ברוח מרכזי פיתוח של חברות היי טק


תלמידי מרכז היזמות מציגים את אחת האפליקציות למנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום, מנכ"ל iDigital ערן תור, סמנכ"ל פדגוגיה ד"ר רונית אשכנזי ומנהלת ביה"ס אילנה שטרהל