מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום בפורום הפיס לחינוך בחולון: קבוצת עמל מובילה כיום מהלכים חדשניים להכנה אמיתית של בני הנוער לעולם המחר – 22.08.13


שר המדע יעקב פרי: רשת עמל מהווה מבחינה זו דוגמה חריגה בנוף של מערכת החינוך בארץ

בפורום הפיס לחינוך, כנס החינוך השנתי שנערך ב- 22/8/13 במדיטק בחולון, דיברה מנכ״ל קבוצת עמל עו״ד רוית דום, על הצורך בפעולה משותפת של הממשלה, האקדמיה ורשתות החינוך, לשינוי חוויית הלמידה של תלמידי בתיה״ס והתאמתה לעידן הטכנולוגיה המודרנית. בשיחה שהתקיימה בנושא מעל במת הכנס בינה לבין שר המדע והטכנולוגיה יעקב פרי, ציינה עו״ד דום כי קבוצת עמל כבר עושה זאת, ובבתי ספר השייכים לקבוצת עמל מוכנסים אמצעי הוראה ולמידה חדשניים, היוצרים ״פדגוגיה אחרת״. כך למשל בית הספר הרב תחומי הולץ חיל האוויר השייך לעמל, הוא כיום בית ספר המבוסס על למידה באמצעות אייפדים ומהווה בי״ס ״מגדלור״ של חב׳ אפל העולמית, על פי הסכם ייחודי מסוגו שנחתם בינה לבין קבוצת עמל.

עו"ד דום אמרה: "אנו בשעת משבר. קיים במשק מחסור חמור בעובדים בתחומי המדע והטכנולוגיה. קבוצת עמל מובילה כיום מהלכים חדשניים להכנה אמיתית של בני הנוער לעולם המחר". היא הדגישה בדבריה את פעילותה של קבוצת עמל בתחום החינוך ליזמות באמצעות הקמתם של מרכזי יזמות חדשניים בבתי ספר שלה. "אנחנו מאמינים שאפשר ללמוד מדעים באופן יעיל, רק אם מלמדים את התלמידים להתמודד עם בעיות אמיתיות, תוך עידוד יצר הסקרנות והיצירתיות שלהם. אנו עושים זאת באמצעות חיבור לעולם האמיתי של התעשייה יחד עם חברות וגופים מובילים בארץ ובעולם" אמרה עו"ד דום. כמו כן דיברה על חשיבות עידודן של בנות ללמוד לימודים מדעיים וטכנולוגיים, וציינה כי עמל מפעילה בעניין זה תכנית מיוחדת הקוצרת הצלחה רבה.

שר המדע יעקב פרי אמר כי לצערו ברוב בתי הספר בארץ הדברים אינם כך וציין כי בעמל אכן נעשים כיום דברים חדשניים שלא נעשים במקומות אחרים. ״רשת עמל מהווה מבחינה זו דוגמה חריגה בנוף של מערכת החינוך בארץ״ אמר השר פרי.