משלחת תלמידים של עמל ערכה ביקור בגרמניה שבמרכזו עמדה לדיון סוגיית היחס למהגרים

משלחת תלמידים של בתי הספר עמל תל השומר ועמל בן עמי, שבה בימים אלה מביקור בגרמניה, שם נפגשו התלמידים עם תלמידי תיכון מהערים Gollwitz ו- Ludwigselde שבמדינת ברנדנבורג ועם חברת פרלמנט של מדינה זו.
במרכזו של הביקור עמדה לדיון סוגיית היחס למהגרים, עניין שאיתו מתמודדות שתי המדינות, כל אחת בדרכה.

יציאת המשלחת אורגנה בסיוע משרד התמ"ת, קבוצת עמל וממשלת גרמניה. טרם יציאתם השתתפו התלמידים בסמינר הכנה שהתקיים בארץ, בהנחיית "מדרשת אדם". הסמינר שהתקיים בתנאי פנימיה כלל סדנאות היכרות וגיבוש ודיון בנושאי "רוב ומיעוט בדמוקרטיה", "הכרת מושגים וחוקי הגירה", "השואה כמוטיב מרכזי בהגירה". כמו כן נערכה סדנה שעסקה בקבלת החלטות באשר לעזרה למהגר בלתי חוקי.

שיאו של הביקור היה טקס שערכו תלמידי המשלחת יחד עם עמיתיהם מגרמניה, במחנה הריכוז זקסנהאוזן. הטקס היה מרגש עד דמעות.

ד"ר צבי אברמוביץ, מנהל ביה"ס עמל בן עמי שיצר את הקשר עם המארחים הגרמנים, אמר לתלמידים ערב צאתם: "שובו עם גאווה על כך שייצגתם בכבוד את המדינה, את משרד התמ"ת וקבוצת עמל".
מנהל ביה"ס עמל תל השומר אילן אלימלך שקיבל את פני התלמידים עם שובם לארץ, אמר שהם סיפרו על חוויה מרגשת במיוחד של "פעם בחיים", והודו על שניתנה להם הזכות לייצג את המדינה בנושא כה רגיש ומיוחד. "אנו רואים בחברים שאותם הכרנו בגרמניה, דור אחר שמבכה את מעשה אבותיו. נשמח לארח אותם בקרוב בארץ ולהראות להם איך מהגרים הפכו ארץ ציה ומדבר לארץ זבת חלב ודבש" אמרו תלמידים שהשתתפו במשלחת.

את המשלחת הובילו שתי המנהלות הפדגוגיות של שני בתי הספר, שלומית סעדי מעמל תל השומר וחדווה קובץ מעמל בן עמי.