הישג מדהים לתלמידי מרכז היזמות של עמל בצפת: זכו בתחרות בינלאומית למציאת פתרונות לחולי פסוריאזיס

תלמידי מרכז היזמות של עמל בצפת הגיעו להישג חסר תקדים, וזכו במקום השלישי בתחרות בינלאומית למציאת פתרונות לחולי פסוריאזיס. הם התחרו מול עשרות נבחרות מרחבי תבל שהגיעו בסוף השבוע האחרון להאקתון של שלושה ימים שנערך במרכז פרס לשלום, בהשתתפות חוקרים, רופאים, מדענים, מהנדסים ואנשי תקשורת ורפואה מכל העולם. הם הקבוצה הישראלית היחידה שזכתה בתחרות.

התלמידים הלומדים כיום בכיתה י"ב בביה"ס הרב תחומי עמל בגין צפת: אלינה רציהב, דותן חדד, יובל אוזן ואופק גולדברג, פיתחו במרכז היזמות של עמל מדבקה מיוחדת לחולי פסוריאזיס, המתריעה מפני חשיפת יתר לשמש. הם הגיעו לתחרות עם המיזם שפיתחו, המהווה פריצת דרך בעולם הפסוריאזיס. במהלך ההאקתון הם אף שדרגו את הפיתוח והפכו אותו לשעון יד המקושר לאפליקציה בסמארטפון, ומעביר בזמן אמת נתונים על הטיפול בחולה וחשיפתו לשמש, לרופא המטפל ולמרכז הרפואי שבו מטופל החולה, שם הנתונים מעובדים ומנותחים לקראת המשך הטיפול בחולה.

הזכייה במקום השלישי מקנה לתלמידים פרס כספי, והם ימשיכו להיות מלווים על ידי חברות עסקיות מהמובילות בעולם, שגילו עניין ומעוניינות להשקיע בפיתוח פורץ הדרך. התלמידים שפיתחו את המיזם אף יוזמנו לכנסים בינלאומיים לשתף ולהרצות על הפיתוח שלהם בפני קהילות חוקרים בעולם.

מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום עיני שיזמה את הקמת מרכזי היזמות של עמל, בירכה על ההישג המדהים ואמרה: "מרגש לראות כיצד התלמידים שלנו הפכו ליזמים אמיתיים בקנה מידה בינלאומי, וכיצד הם מנתבים את היצירתיות שלהם לאפיקים כה חשובים המועילים לחברה. אנו גאים בתלמידים שלנו ושמחים על כך שמרכזי היזמות שהקמנו מוכיחים את עצמם ומצמיחים מתוכם את הדור הבא של היזמים המצליחים".

האירוע שהחל ב- 29 באוקטובר, יום הפסוריאזיס העולמי, נמשך כאמור שלושה ימים והתמקד בתחומי הזיהוי, ניטור ואבחון מחלת הפסוריאזיס. במהלך האירוע נערכה סדנה על יצירת רעיונות חדשים והתקיימו לכל אורכו הרצאות שונות שמציגות את המחלה ואת האתגרים איתם נאלצים להתמודד אלו שחלו בה.צילומים: רותם בנוביץ