סטודנטים מצטיינים מהאוניברסיטה היוקרתית בבוסטון MIT, יפעילו פרויקט ייחודי בבתי ספר של קבוצת עמל ברחבי הארץ

סטודנטים מצטיינים מאוניברסיטת MIT בבוסטון, שהיא אחת האוניברסיטאות הטובות בעולם, יגיעו במהלך ינואר 2013 למספר בתי ספר נבחרים של קבוצת עמל, ויעבירו במשך ארבעה ימים מרוכזים בכל בית ספר סדנאות, הרצאות ופעילויות אחרות לקבוצה של 25 תלמידים מצטיינים של כל אחד מבתי הספר. זאת במסגרת פרויקט מיוחד של MIT שקבוצת עמל נבחרה להשתתף בו, הנקרא:
MIT International Science & Technology Initiatives

MIT רואה בפרויקט זה הכנה של הסטודנטים שלהם להיות מנהיגים עולמיים, וזאת על ידי מפגשים בלתי אמצעיים עם תלמידים מצטיינים ברחבי העולם.
בין הנושאים שיועברו בתוכנית:
Product development, Entrepreneurship, Debate, Public speaking, Leadership/How to be a leader: how to lead meetings, how to recruit people ……, Networking, English, Chinese, Examples of scientific research at MIT, Smart phones & I-pads in education, Building a robot, Advanced topics in biology, chemistry, physics, robotics.

קבוצה של חמישה עד שישה סטודנטים תתאכסן בעיר שבה שוכן בית הספר או בעיר סמוכה במשך שבוע ותגיע במשך ארבעה ימים רצופים ומלאים לבית הספר בשעות הלימודים, שם תקיים פעילות עם קבוצה נבחרת של תלמידים מהחטיבה העליונה. הסטודנטים יעבירו לקבוצה הרצאות, הפעלות, סדנאות לפי התמחותם ובחירתם, לקבוצה כולה או לקבוצות קטנות – לפי תוכנית שהוכנה על ידם מראש.

בקבוצת עמל רואים את ההשתתפות בפרויקט יוקרתי זה של אוניברסיטת MIT, חלק מתהליך של חדשנות שעוברת עמל השנה, ובכלל זה קידום החינוך ליזמות והקמתם של מרכזי יזמות שמנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום הציבה כיעד חשוב.

בתי הספר המשתתפים בתוכנית ייחודית ויוקרתית זו: רב תחומי נהריה למדעים ואמנויות ע"ש רבין, רב תחומי נהריה "שחקים" למצוינות ומנהיגות חברתית, רב תחומי כסרא סמיע, רב תחומי ע"ש בגין צפת, רב תחומי שבח מופת ת"א, רב תחומי ליידי דייויס ת"א, רב תחומי פ"ת ב', רב תחומי חדרה למדעים ולאמנויות.