הוענקו מלגות להנצחת חסיה וישראל סילצקי ז"ל, בשיתוף עם המועדון המסחרי והתעשייתי – 20.5.13

טקס הענקת מלגות לתלמידי י"ג טכנאים מהקרן להנצחת חסיה וישראל סילצקי ז"ל בשיתוף המועדון המסחרי והתעשייתי, התקיים ב- 20.5.13 במרכז רשת עמל בת"א.
את הקמת הקרן יזם מר בעז לפידות ז"ל, לזכרם של חסיה וישראל סילצקי ז"ל. ליוזמה הצטרפו חברי המועדון המסחרי והתעשייתי בעידודה של מירה פרידמן-חמו, נשיאת המועדון דאז. כיום ממשיכים בכך ד"ר שי שפיר, נציג המשפחה התורמת ואורלי אברהמי, נשיאת המועדון המסחרי והתעשייתי בסיוע ועדת המלגות של המועדון, בראשות בת-שבע שטראוכלר.
זו השנה התשיעית ברציפות שהקרן המשותפת מעניקה כעשר מלגות מדי שנה לתלמידי י"ג מצטיינים מבתי"ס של עמל. זאת על פי המלצות בתי הספר, עמותת הקרנות למלגות של עמל, המשפחה התורמת והמועדון המסחרי והתעשייתי .
השנה הוענקו מלגות בסך כולל של 20,000  ₪ לתלמידי חמש מכללות של עמל: מכללת שבח מופת, מכללת הולץ חיל האוויר, מכללת חדרה, מכללת פתח תקוה ב' וקריית מלאכי .
בטקס השתתפו נציגי המשפחה התורמת לענפיה השונים, הנהלת המועדון המסחרי והתעשייתי, חברי הנהלת עמל ובעלי תפקידים ברשת, חברי הנהלת עמותת הקרנות למלגות עמל וחברי וועדת המלגות של המועדון המסחרי והתעשייתי, נציגות הנהלת חמשת בתי הספר והתלמידים הזוכים ומשפחותיהם.
מנהלת קשרי החוץ בעמל, הדסה וורטמן-יונס, מסרה את ברכת מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום לתלמידים הזוכים, שאיחלה לתלמידים הצלחה בהמשך דרכם והביעה את הערכתה להנהלת הקרן המשותפת על יוזמתם המבורכת לקדם ולטפח את תלמידי מכללות עמל לטכנאים והנדסאים.
נשיאת המועדון אורלי אברהמי הדגישה את חשיבות טיפוח הקשר שבין המועדון ותלמידי עמל והכריזה כי יש בכוונתה להמשיך ולטפח קשר זה וכן להזמין לפורום המועדון את זוכי המלגות, תלמידי מכללות י"ג, במטרה שייפגשו עם תעשיינים.
ד"ר שי שפיר, נציג משפחת סילצקי, דיבר על מורשתם ותרומתם של חסיה וישראל סילצקי ז"ל לטיפוח החינוך הטכנולוגי ולקידום תלמידי עמל .
יו"ר ועדת המלגות של המועדון המסחרי והתעשייתי, בת-שבע שטראוכלר, ציינה את משמעות הנתינה והביעה תקווה שמקבלי המלגות ישקיעו בנתינה כי "כשנותנים – מקבלים" .
מנהל עמותת הקרנות למלגות שמעון גרינהויז בירך את התלמידים הזוכים וציין את עבודת ועדת המלגות באיתור התלמידים בפני המשפחה והמועדון.
ד"ר זאב שפירא סקר את פעילות מכללות הרשת לתלמידי י"ג-י"ד ובירך על שיתוף הפעולה המבורך עם משפחת סילצקי והמועדון.
במהלך הטקס הופיעה להקת בית הספר הרב תחומי שבח-מופת עם קטעי שירה, ריקוד ומוסיקה בהנחיית המורה למוסיקה טטיאנה וינוגרדוב.
תלמידת מכללת עמל שבח-מופת אייטן פטלייב, הודתה בשם מקבלי המלגות.